2023-05-26 20:05:29

Sokół Kolbuszowa Dolna pokonał Lechię Sędziszów Małopolski

Sokół Kolbuszowa Dolna Pokonał na własnym boisku 3-1 Lechię Sędziszów Małopolski w meczu 30. kolejki 4. ligi podkarpackiej.

Sokół Kolbuszowa Dolna pewnie, choć po intensywnej drugiej połowie pokonał na własnym boisku Lechię Sędziszów Małopolski.

Zawodnicy z Kolbuszowej Dolnej wyszli na prowadzenie w 11. minucie za sprawą trafienia Marcina Kumorka.

Dobrze grali zawodnicy Sokoła w tej części meczu, co potwierdzili kilkanaście minut później bramką Jakuba Lorenca, podwyższającą ich prowadzenie.

Goście nie potrafili w pierwszej połowie skutecznie odpowiedzieć.

W drugą część meczu weszli oni jednak zdecydowanie lepiej. Chętniej grali na połowie przeciwnika i bardzo szybko, bo już w 49. minuncie za sprawą Kamila Słomy zdobyli bramkę kontaktową.

Druga połowa była już dużo bardziej wyrównana, a obie drużyny raz po raz szukały swoich szans. Dobrze między słupkami zachowywali się jednak bramkarze.

Taki stan meczu utrzymał się do 86. minuty, kiedy zwycięstwo gospodarzy przypieczętował Karol Harchut, ustalając tym samym wynik całego spotkania na 3-1 dla Sokoła.

Gospodarze przerwali tym samym serię trzech kolejnych zwycięstw beniaminka z Sędziszowa Małopolskiego.

1-0 Marcin Kumorek (11.)
2-0 Jakub Lorenc (30.)
2-1 Kamil Słoma (49.)
3-1 Karol Harchut (86.)

Sokół Kolbuszowa Dolna: więcej informacji wkrótce
Lechia Sędziszów Małopolski: Ćwiczak - Zygmunt, Kanach, Świst, Lesiński, Dziura, Słoma, Ciemierkiewicz, Wesołowski, Pyrdek, Kędzior
Sędziował: Jakub Kozner (KS Krosno)