2023-05-26 20:11:15

Mecz walki w Boguchwale! Izolator skromnie pokonał SPEC Stal Łańcut

W meczu rozpoczynającym 30. kolejkę 4 ligi podkarpackiej Izolator Boguchwała na własnym stadionie pokonał SPEC Stal Łańcut 1-0. Decydujące okazało się trafienie Adriana Żurawskiego w drugiej części tego spotkania.

Izolator Boguchwała w ostatniej kolejce przełamał serię meczów bez zwycięstwa i pokonał Głogovię Głogów Małopolski. Dziś podopieczni Tomasza Głąba poszli za ciosem i dopisali kolejny komplet punktów w meczu ze Stalą Łańcut, dla której była to druga porażka z rzędu.

Pierwsza połowa na "IzoArenie" nie przyniosła zbyt wielu emocji. Dużo walki z obu stron, co w początkowej fazie meczu przekładało się na brzydką grę i faule. W kolejnych minutach obie ekipy wypracowały sobie po jednej dogodnej sytuacji, jednak brakowało skuteczności. Po stronie Stali Łańcut o gola głową mógł pokusić się Konrad Buć, ale Kamil Dybski skutecznie interweniował i sparował futbolówkę na rzut rożny. W 40. minucie próbowali odpowiedzieć miejscowi, ale Przemysław Nalepka w dobrej sytuacji dograł niedokładnie i po pierwszych 45-minutach nie doczekaliśmy się bramek.

Po zmianie stron delikatnie zaczęli przeważać piłkarze Izolatora, jednak początkowo nic z tego nie wynikało. Dopiero w 77. minucie po składnej akcji gospodarze wyszli na prowadzenie. Na lewej stronie boiska Lucjan Frydrych opanował piłkę, zagrał płasko w pole karne, a tam Adrian Żurawski, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, skierował futbolówkę do pustej bramki.

Miejscowi nie oddali już prowadzenia i dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka, notując tym samym w drugim meczu z rzędu komplet punktów.

1-0 Adrian Żurawski (77)

Izolator Boguchwała: Dybski- Kasprzyk, Wilk, Majcher (Urbaniak 89.), Walas, T. Nalepka (Noga), Cach, P. Nalepka (Żurawski 70.), Wilk (Oreńczuk 49), Gajdek, Frydrych

SPEC Stal Łańcut: Słysz- Paczocha (Stopyra 88.), Majda (Kopczak 84.), Daniel (Skała 85.), Mach, Kołodziej, Róg, Buć, Więcek, Wójcik (Płocica 74.), Kocój