2023-05-06 19:05:48

Stal II Rzeszów pokonała Lechię Sędziszów Małopolski

Stal II Rzeszów pokonała w meczu domowym w ramach 26. kolejki 4. ligi podkarpackiej 4-0 Lechię Sędziszów Małopolski.

Rezerwy pierwszoligowej Stali Rzeszów odniosły kolejne efektowne zwycięstwo, tym razem pewnie rozprawiając się z drużyną Lechii Sędziszów Małopolski.

Choć pierwsza połowa nie wskazywała na taki rezultat. Ta była w zasadzie bezbarwna, a żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć wyraźnej przewagi na placu gry.

Na drugą część meczu gospodarze wyszli jednak z zupełnie innym nastawieniem. Zaczęli oni grać z polotem i z łatwością dochodzili do kolejnych sytuacji bramkowych.

Na prowadzenie rzeszowian w 60. minucie wyprowadził Szymon Kądziołka. Kilka minut później zrobiło się 2-0, kiedy Jakub Zych pewnie wykończył sytuację "sam na sam".

Na kolejne trafienie dla Stali nie trzeba było długo czekać. To, już swoje jedenaste w trwających rozgrywkach, zanotował Manolo.

Lechia była na boisku w tej części gry bezradna. W końcówce spotkania wynik na 4-0 ustalił Amadeusz Czółno, pechowo trafiając do własnej bramki.

Drużyna beniaminka wciąż pozostaje bez zwycięstwa w rundzie rewanżowej. Stal wygrała wiosną po raz piąty. Oprócz tego raz przegrała i trzykrotnie remisowała.

1-0 Szymon Kądziołka (60.)
2-0 Jakub Zych (66.)
3-0 Manolo (71.)
4-0 Amadeusz Czółno (85. - sam.)

Stal II Rzeszów: Bieszczad - Ofiara, Guedes (75. Mazur), Paśko, Evertz (75. Kaczor), Łysiak (80. Piotrowski), Lorek, Opalski, Souto (58. Zych), Kądziołka (80. Hałucha), Manolo (80. Pieniążek)
Lechia Sędziszów Małopolski: Ćwiczak - Am. Czółno, Kanach, Lesiński (70. Ciemierkiewicz), Al. Czółno (25. Świst), Zygmunt, Słoma, Frankiewicz (70. Dziura), Wesołowski, Pyrdek, Kędzior

Sędziował: Jakub Kozner
Żółte kartki: Guedes - Am. Czółno, Frankiewicz