2023-05-06 19:04:38

Motor Lublin wygrywa w Tarnobrzegu! Siarka jedną nogą w 3 lidze

Siarka Tarnobrzeg przegrała na własnym stadionie z Motorem Lublin i powoli może żegnać się z 2 ligą. Podopieczni Goncalo Feio potwierdzili swoją przewagę w każdym elemencie i zasłużenie zwyciężyli 2-0.

Fatalnie rozpoczęło się to spotkanie dla podopiecznych Dariusza Kantora, już w 5. minucie najpierw futbolówka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Wojciecha Muzyka, a potem zamieszanie w polu karnym wykorzystał Sebastian Rudol i umieścił piłkę w siatce.

Kolejne minuty nadal przebiegały pod dyktando Motoru Lublin, w 21. minucie groźnie uderzał Piotr Ceglarz, ale golkiper Siarki sparował ten strzał na rzut rożny. Chwilę później po stracie piłki w środku pola znów przed szansą stanął Ceglarz, ale tym razem nie trafił w światło bramki. W końcówce pierwszej połowy drugą żółtą kartką ukarany został jeszcze Kacper Cichoń i "Siarkowcy" musieli gonić wynik w osłabieniu.

W 59. minucie Motor Lublin podwyższył prowadzenie, lewą stroną ruszył Piotr Ceglarz zagrał do Jakuba Lisa, a ten wpakował piłkę do pustej bramki. Po stronie Siarki brakowało konkretów, gospodarze próbowali kreować swoje akcje, jednak nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia. Jedyna okazja nadarzyła się w 75. minucie, kiedy po wrzutce z prawego skrzydła futbolówkę przyjął Krystian Szymucha, jednak nie udało mu się oddać strzału.

W 83. minucie o kolejną bramkę mógł pokusić się Motor, po uderzeniu Kamila Wojtkowskiego świetną interwencją popisał się Wojciech Muzyk i do ostatniej minuty wynik meczu już się nie zmienił.

0-1 Sebastian Rudol (5)
0-2 Jakub Lis (21)

Siarka Tarnobrzeg: 33. Wojciech Muzyk - 97. Piotr Kwaśniewski (85, 8. Iván Agudo), 37. Michał Bierzało, 99. Karol Noiszewski, 30. Filip Jania (85, 9. Alan Lubaski) - 29. Mateusz Ziółkowski (70, 4. Krystian Szymocha), 10. Lukáš Hrnčiar, 14. Kacper Cichoń, 7. Ołeksandr Jacenko (70, 18. Piotr Cichocki), 2. Paweł Mróz (46, 25. Szymon Kaliniec) - 13. Krzysztof Zawiślak.

Motor Lublin: 53. Łukasz Budziłek - 17. Filip Wójcik, 4. Przemysław Szarek, 21. Sebastian Rudol, 24. Filip Luberecki - 26. Michał Król (66, 7. Mariusz Rybicki), 55. Marcel Gąsior (88, 14. Maksymilian Cichocki), 73. Jakub Lis (72, 13. Mikołaj Kosior), 10. Rafał Król, 77. Piotr Ceglarz (72, 22. Kamil Wojtkowski) - 19. Kacper Wełniak (66, 27. Dawid Kasprzyk).

żółte kartki: Cichoń, Bierzało, Kwaśniewski - Rudol.
czerwona kartka: Kacper Cichoń (45. minuta, Siarka, za drugą żółtą).