2023-05-06 19:25:03

Co za mecz w Gliwicach! Resovia w kapitalnym stylu ograła wicelidera

Kapitalne spotkanie rozegrali dziś podopieczni Mirosława Hajdo i pokonali na wyjeździe Ruch Chorzów 3-1. Mimo utraty bramki w 2. minucie Resovia szybko odrobiła straty i w drugiej połowie potwierdziła, że zasługuje dziś na komplet punktów.

To spotkanie miało niezwykle dużą wagę zarówno dla Resovii, jak i dla Ruchu Chorzów. Rzeszowianie musieli zapunktować, aby oddalić się od strefy spadkowej, a gospodarze cały czas walczą o bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla miejscowych, już w 2. minucie Maciej Sadlok idealnie przymierzył z rzutu wolnego, futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki Pindrocha, który nie miał najmniejszych szans na interwencję. Dziesięć minut później Ruch mógł podwyższyć prowadzenie, Jakub Piątek przy bramce uderzył z powietrza, jednak prosto w golkipera Resovii.

Po mocnym początku Ruchu rzeszowianie ruszyli do odrabiania strat. W 14. minucie po kombinacyjnej akcji przed polem karnym, Mróz zagrał do Antonika, ten wyłożył piłkę do Radosława Bąka, a młody pomocnik dopełnił formalności z najbliższej odległości i wyrównał wynik.

W kolejnych minutach podopieczni Mirosława Hajdo coraz lepiej prezentowali się w starciu ze znacznie wyżej notowanych rywalem i konsekwentnie przerywali ataki gospodarzy. W 34. minucie znów świetną interwencją popisał się Branislav Pindroch, który zatrzymał Konrada Kasolika w sytuacji sam na sam.

Jeszcze przed przerwą "Pasiaki" próbowały zmienić rezultat tego spotkania, zza pola karnego uderzał Miłosz Kałahur, jednak futbolówkę lecącą w światło bramki zablokował obrońca. Chwilę później swojej szansy szukał Kamil Antonik, ale jego strzał z ostrego kąta wybronił Bielecki.

Drugą połowę znakomicie rozpoczęli rzeszowianie, po wrzutce z lewej strony najpierw główkował Radosław Bąk, a potem próbował dobijać Pedro Vieira, jednak w obu przypadkach znakomicie interweniował golkiper miejscowych.

W 60. minucie w polu karnym sfaulowany został Kamil Antonik i arbiter podyktował jedenastkę, którą skutecznie egzekwował Marek Mróz i wyprowadził Resovię na prowadzenie. Rzeszowianie napędzeni tym trafieniem znów ruszyli do ataku. W 66. minucie Jakub Sylvestr zagrał do Marka Mroza, a ten z najbliższej odległości do bramki podwyższył na 3-1.

W końcówce "Pasiaki" mogły dołożyć jeszcze jedną bramkę, jednak w znakomitej sytuacji spudłował Jakub Sylvestr. Do ostatniej minuty rzeszowianie już nie oddali prowadzenia i mimo naporu gospodarzy zainkasowali niezywkle ważne punkty w starciu z wiceliderem.

1-0 Maciej Sadlok (2)
1-1 Radosław Bąk (14)
1-2 Marek Mróz (62-karny)
1-3 Marek Mróz (66)

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki -  Paweł Baranowski (23,  Konrad Kasolik), Remigiusz Szywacz,  Maciej Sadlok -  Tomasz Wójtowicz (67,  Jakub Witek), Jakub Piątek, Jan Sedlák (67,  Kacper Michalski),  Szymon Kobusiński (54, Łukasz Moneta), Tomasz Foszmańczyk (54, Łukasz Janoszka), Michał Feliks - Daniel Szczepan.

Resovia: Branislav Pindroch - Aleksander Komor, Miłosz Kałahur,  Ruben Hoogenhout, Radosław Adamski -  Pedro Vieira (75,  Bruno Garcia), Radosław Kanach,  Radosław Bąk (82, Filip Mikrut),  Marek Mróz,  Kamil Antonik (82,  Mehdi Lehaire) - Maciej Górski (59,  Jakub Sylvestr).

żółte kartki: Kasolik - Kanach.

Wyniki meczów 30. kolejki:

Tabela Fortuna 1 ligi:

1905 2023-05-06 19:36:25

Czyli następny sezon pewnie znów 1 liga i chodzenie na stadion Stali, mam nadzieję że nadal będą nas wozić za darmo i bilety też dadzą po 1 zł, po takim meczu wszyscy na Chojniczanke przyjdą wspierać zawodników bo mecz za darmo,

Xxxx 2023-05-06 19:40:16

Ruch miał swoje setki, których nie wykorzystał i został skarcony. Resovia dzięki tej wygranej utrzymanie.

~anonim 2023-05-06 19:41:21

Martwa kuRR(w) z ucięty łbem jeszcze lata na oślep. Ruch zlekceważył przeciwnika i wystawił rezerwowy skład. Jak mawia Krzysztof Hajdo Cugowski. Grały my tak jak nam przeciwnik pozwolił .. a Ruch w zadyszce i drugim garniturem. Wstyd!

~anonim 2023-05-06 19:43:55

A ta apklan to kto to jest?

Res1905 2023-05-06 19:45:35

Do półgłówka powyżej: Ale ty jesteś popier...ny!!!!!

Do anonim.. 2023-05-06 19:47:21

Morda kundlu zardzewialy.

ignac 2023-05-06 19:48:07

Ale niespodzianka !!! WRESZCIE ladny mecz i ladna wygana ! choc znow napastnicy nic nie strzelili ! GRATULACJE

MKK 2023-05-06 20:03:21

Te zardzewiałe gówna spod tamy wygrały derby od 2016r.- i wieszczyły spadek Resovii- niedoczekanie psy.Resovia zawsze walczy do końca.a dzisiejszy super mecz tylko to potwierdza.Gratulacje za dziś. Resovia Forever.

DRABINIANKA 1905 2023-05-06 20:10:05

Brawo Duma Rzeszowa!!!

Januszek 2023-05-06 20:13:07

I zaczęło się pajacowanie w komentarzach po wygranej Resovii że Ruch to zlekceważył
bo co innego można napisać Resovia pokazała charakter i ambicje piękne wykonanie pasiaków brawo cała drużyna cały sztab gratulacje Tylko Sovia Sovia Sovia!!!

Gwardzistów 1944 2023-05-06 20:14:00

TYLKO STAL ZKS!!!!

~anonim 2023-05-06 20:16:20

Mam takie pytanie. KTO WYGRAŁ DERBY!?!? Hahahah

Ruch 2023-05-06 20:24:41

Ma młody Resoviak farta że przypisali mu gola, bo to był samobój . Brawo Resovia!

Ssk 2023-05-06 20:26:37

Pedały spod famy oglądały nasz mecz i teraz mają większy ból d****y jak kibice ruchu

Piłkarski poker 2023-05-06 20:35:59

J ebać was pasiaste sciery !!!! ból to ty masz fi ucie kanciasty bez stadionu !!! ile was wydygance na wyjeździe pod bramami w Gliwicach !!!

Heniu 2023-05-06 20:37:07

Pedałów to wy w rzeszowskim ratuszu wspieracie z pomocą radnych z SLD a dziś lewica przykład Kamiński , walawendry... Więc wy kibice akplanu za pomocą radnych pokazujecie kto jest kim!

Od autora 2023-05-06 20:37:43

U rr WY RZESZÓW JEST BIAŁO NIEBIESKI!!!!

Sanoczek 2023-05-06 20:38:28

Klrjmsny sie ładnie ślizgają sle taka liga pomieszana każdy z każdym wygrywa

resovia fart cwks 2023-05-06 20:43:52

apklown pejsowia rzeszów bez stadionu, bez kibiców, bez honoru !!!!

~anonim 2023-05-06 20:50:29

Aż ciśnie się na usta pytanie dlaczego nie wyszli z takim nastawieniem i taką wolą walki na tą omturową szmatę tydzień temu. Zwyczajnie wytarliby nią podłogę. Oj, cieniutko by sąsiadka piała, a tak było co było, obustronne męczenie buły...

~anonim 2023-05-06 20:53:16

Ruch zrobił dzisiaj dokładnie to samo, co Resovia tydzień temu. Założyli, że grają z ostatnimi ogórkmi i mecz sam się wygra...No (nie)stety

@anonimie 2023-05-06 21:00:55

Wyszli. Tyle że Stał wyszła z takim samym nastawieniem jak wy, a że piłkarsko wasze wkłady do koszulek nie mają do Stali podjazdu to skończyło się na najniższym wymiarze kary. W dalszym ciągu życzę spadku

~anonim 2023-05-06 21:33:10

udało sie jak zawsze sie udaje na farcie maja szczęscie jechac sovie

1 liga 2023-05-06 21:35:41

duma rzeszowa haha cos sie wam pomiliło a kto to ta resovia nie ma z czego sie cieszyc ani co polubic

WSK 2023-05-06 21:38:29

Wsiury z omturu w natarciu auuuu lewoskręty

Kibic 2023-05-06 21:50:58

Wsiura masz w gaciach pejsie !!!!

Obiektywny 2023-05-06 22:00:54

Brawo Resovia za okazałe zwycięstwo!
Na przekór jednostkom które z premedytacją pier**lą o spadku poziom niżej. Dyletanci od sportu nie mają pojęcia jak funkcjonuje klub I-ligowy. Jej**jcie się w głowę z myślą o III lidze i granie samym SMSem.

nowe miasto 1905 2023-05-06 22:17:46

Brawo chłopcom spod tamy gul skacze i zabrakło maści . W Rzeszowie tylko Resovia .miasto biało czerwone)

ruch 2023-05-06 22:24:12

czy to prawda że na derbach was nie było ? pełne galony i zero kibiców?

~anonim 2023-05-06 22:57:18

Mam karnet na Resovie przy karnecie miało być taniej, teraz okazuje się licząc mecze za 1 zł lub za darmo, że karnetu nie opłaca się kupować może klub zrobi zwrot karnetowicza tak po 100 zł i będzie ok

Ajf Resovia PDG 2023-05-07 07:53:40

Sralowce piszą coś o kibicach gdzie sami na derby chcieli 4 tys biletów obwieścili ze nie wchodzą na stadion spinają się ze Resovia nie wejdzie na stadion mobilizują się że wszyscy pod stadion po czym zorganizowali oficjalny protest pod stadionem Resovii z przejściem się przez rynek gdzie Resovia miała zbiórkę na derby No i klops zebrali się w 100-150 pod stadionem bo oczywiście nie starczyło odwagi na ich zorganizowany protest pod stadionem Resovii o rynku nawet nie ma co wspominać a pod stadionem garstka i te łajzy dobrze wiedziały ze ich liczba będzie marna dla tego zrobili śmieszny protest bo 1800 biletów nawet by nie rozdysponowali.... po prostu zakłamane łajzy musiały zrobić coś żeby znowu się nie ośmieszyć na własnym stadionie

Cwks obsRRana zbroja 2023-05-07 08:06:28

Kolejny raz apklałn na farcie. Ruch słaby ostatnio w zadyszce i wystawił mieszany skład na start. Odbiło się im to czkawka a pejsy maja szanse się utrzymać. Banda bez charrakternych i bez stadionowych obsRRaj gaci. O utrzymanie będziecie i tak drzeć do samego końca.

Do Ajf 2023-05-07 08:39:17

Bucu. Nas na dzisiejszy mecz będzie więcej niż was z rozsądnymi wejściówkami i naszymi biletami kupionymi za złotówkę na Derby. Hahahah. 2500 was było max, ale dobrze jest zawyżyć o 1200 mimo ze robicie z siebie posmoewisko. Nam na zwykły mecz z arka zostało w puli 500 biletów. Bez potrzeby list w urzędach i biletów za złotówkę albo dopłaty do autobusów. Nie ośmieszaj się. Nas pod stadionem było więcej niz was w pochodzie z policyjnymi kolegami.

Xymox 2023-05-07 09:36:42

Mecz wam wygrał w tryliardach pindroch po za tym Ruch was olał składem i dlatego taki a nie inny wynik. Nic się nie zmieniło jesteście w tryliardach cieńcy jak barszcz.Nie macie kibiców, stadionunie macie nic-was kuźwa nie ma.

~anonim 2023-05-07 09:40:09

Stal w necie leczy kompleksy :))))

Kolgrim 2023-05-07 10:00:41

Do Ajf mecz z Arką to dla ciebie normalny mecz? To dla was mecz o baraże. Połowa wiosek Podkarpacia się zjedzie. Pogadamy za 3-4 lata kiedy już Resovia będzie miała nowy stadion a co za tym idzie potencjał na nowych sponsorów i frekwencję. Resovia wczoraj zagrała bodajże najlepszy mecz w sezonie no może ubiegłoroczne derby pograli jeszcze lepiej. Stal na dzień dzisiejszy ma wybiegany grający ładną piłkę skład. Przyjemnie się na to patrzy stąd też ta frekwencja. Jest kasa są wyniki jest frekwencja. Będzie stadion będzie kasa będą wyniki i frekwencja

Duma Rzeszowa 1944 2023-05-07 10:44:51

Spadek klejmanów odłożony w czasie. Jak trzeba będzie to pomożemy Skrze się utrzymać w ostatniej kolejce. Tylko po to, żeby KOSZErrNA KUrrWA spadła do 2 ligi.

Kolgrim 2023-05-07 11:34:22

Do Duma Rzeszowa 1944 Nic wam już to nie da. Do tego czasu Resovia zapewni sobie utrzymanie. Martw się o Stal. Brak baraży, brak awansu Prezes straci cierpliwość i zostanie wam znów Wadken i 2 lub 3 liga. Wiecznie nie będzie łożył na drużynę bez sukcesów. Na wyprawki dla emerytowanych grajków jak np. Małecki.

Januszek 2023-05-07 12:45:03

Anonim odnosząc się do derbów kto wygrał pierwsza runda Sovia w pięknym stylu teraz zy.... Stal czyli jaki morał jest wynik 1-1 a kto przegrał barze nie zapomniałeś czasem jak to było w karnych tylko Sovia Rzeszów