2023-04-12 19:04:09

Nokaut we Wrocławiu! Developres Bella Dolina zagra o medale Tauron Ligi

Po zaciętym starciu w Rzeszowie, w którym o zwycięstwie rozstrzygnął tie-break, tym razem Rysice nie pozostawiły złudzeń swoim przeciwniczkom i w trzech setach rozstrzygnęły losy dwumeczu. Prawdziwym pokazem siły rzeszowianek był drugi set, w którym straciły zaledwie… 7 punktów.

Niezwykle interesująco zapowiadał się drugi ćwierćfinał Tauron Ligi, gdzie we Wrocławiu miejscowy #Volley podejmował siatkarki Developresu BELLA DOLINA Rzeszów. Po wymęczonym zwycięstwie przed własną publicznością, Rysice liczyły na to, że zamkną całą serię i będę w spokoju oczekiwać na swojego rywala w półfinale. Z kolei podopieczne Michala Maska za wszelką cenę chciały przedłużyć rywalizację i wrócić na decydujący mecz do stolicy Podkarpacia.

W inauguracyjnej odsłonie lepsze wrażenie sprawiały gospodynie. Rzeszowskie przyjmujące miały problemy z zagrywką Joanny Pacak i przegrywały 8-11. Widząc kłopoty swoich zawodniczek, o przerwę poprosił Stephane Antiga. Uwagi francuskiego szkoleniowca poskutkowały, przyjezdne nie dość, że odrobiły straty, to po bloku Jeleny Blagojević prowadziły 16-14. Upłynęły 3 minuty i role się odwróciły. Regiane Bidias wcisnęła piłkę między blok a siatkę i to jej drużyna była lepsza, 18-17. Wydawało się, że kibiców zgromadzonych w Hali Orbita czeka zacięta końcówka, ale nic bardziej mylnego. Rysice wskoczyły na wysokie obroty, a w szczególności Ann Kalandadze, która raz po raz wbijała gwoździe w parkiet po stronie przeciwniczek. Pierwszą partię asem serwisowym zakończyła Katarzyna Wenerska, jej koleżanki triumfowały do 20.

Serwisy gruzińskiej przyjmującej ustawiły początek drugiego seta. Rzeszowianki objęły prowadzenie 8-2 i pewnie kontrolowały przebieg wydarzeń, wykorzystując niemal każde potkniecie po drugiej stronie. Prawdziwe polowanie na skrzydłowe #Volley urządziły sobie rzeszowskie środkowe. Magdalena Jurczyk posyłała kąśliwe zagrywki, z którymi nie radziły sobie miejscowe, zaś Weronika Centka zdominowała grę na siatce, przez co w pewnym momencie oba zespoły dzieliło 11 punktów, 14-3. Zupełnie rozbite wrocławianki stanowiły tylko tło dla Developresu, który nie zwalniał ani na sekundę. Wicemistrzynie Polski pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 7 oczek.

Pomimo srogiego lania, siatkarki #Volley nie zamierzały poddawać się bez walki w trzeciej odsłonie. Kończyły swoje ataki, a kiedy w lekki dołek wpadła Gabriela Orvosova, wyszły na dwupunktowe prowadzenie 7-5. Ich przewaga nie utrzymała się jednak długo. Rzeszowianki ponownie podkręciły tempo, czeska atakująca skutecznie uderzyła z prawej stronie i na tablicy wyników zrobiło się 12-9 dla gości. Szybko zdobyte prowadzenie nieco uśpiło przyjezdne, które wyraźnie się rozluźniły, w efekcie do wyrównania doprowadziła Dominika Witowska, 16-16. Było to jednak wszystko na co było stać tego popołudnia miejscowe zawodniczki. Izabella Rapacz do spółki z Kalandadze ponownie odbudowały przewagę swojego zespołu, na co nie zdołały odpowiedzieć wrocławianki. Spotkanie skończyła Blagojević i Developres może przygotowywać się do najważniejszej fazy sezonu.

Statuetka MVP zasłużenie trafiła do Ann Kalandadze.

#Volley Wrocław 0-3 Developres BELLA DOLINA Rzeszów

(20-25), (7-25), (20-25)