2023-04-12 19:59:38

Stal Łańcut pokonała Głogovię i awansowała do finału Okręgowego Pucharu Polski!

SPEC Stal Łańcut nie miała większych problemów z pokonaniem ligowego rywala w półfinale Okręgowego Pucharu Polski (Rzeszów-Dębcia). Gospodarze ograli Głogovię Głogów Małopolski aż 4-0 i w finale zmierzą się z Wisłoką Dębica.

W półfinale Okręgowego Pucharu Polski SPEC Stal Łańcut zmierzyła się z Głogovią Głogów Małopolski. Niewątpliwym faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy plasują się na 3. miejscu w tabeli 4 ligi podkarpackiej. Podopieczni Krzysztofa Koraba potwierdzili swoją dobrą dyspozycję, a prawdziwy popis piłkarskich umiejętności dał Patryk Róg, który skompletował hat-tricka.

Stal Łańcut wynik tego spotkania otworzyła w 20. minucie, kiedy po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Patryk Róg, dobijając strzał Oskara Majdy. Do przerwy więcej bramek nie zobaczyliśmy, a prawdziwe strzelanie rozpoczęło się dopiero po zmianie stron.

W 71. minucie znów dał o sobie znać Patryk Róg, który drugi raz w tym spotkaniu wpakował piłkę do siatki, a trzy minuty później napastnik Stali Łańcut miał już na swoim koncie hat-tricka. Okazałe zwycięstwo i awans do finału przypieczętował w 87. minucie Kacper Kopczak, który po indywidualnej akcji trafił na 4-0.

W finale Okręgowego Pucharu Polski SPEC Stal Łańcut zmierzy się z trzecioligową Wisłoką Dębica, która w meczu półfinałowym pokonała Stal II Rzeszów.

SPEC Stal Łańcut - Głogovia Głogów Małopolski 4-0 (1-0)

1-0 Patryk Róg (20)
2-0 Patryk Róg (71)
3-0 Patryk Róg (74)
4-0 Kacper Kopczak (87)

SPEC Stal Łańcut: Słysz - Paczocha, Makowski, Kocój, Mach - Więcek, Wójcik, Daniel, Majda, Buć - Róg

Głogovia Głogów Małopolski: Wiatr - Kuca , Miśkowicz, Łeń- Wilk , Pilecki , Woźniak, Szary - Czop , T. Płonka, Zieliński.