2023-04-12 19:16:38

Wisłoka Dębica pokonała Stal II Rzeszów i zagra w finale Okręgowego Pucharu Polski!

W półfinale Okręgowego Pucharu Polski (w okręgu Rzeszów-Dębica) Wisłoka pokonała czwartoligowe rezerwy Stali Rzeszów 2-0. Podopieczni Bartosza Zołotara awansowali do finału, w którym zmierzą się ze Stalą Łańcut.

Mimo różnicy klas pierwszy kwadrans tego spotkania był dość wyrównany. Pierwszą dogodną sytuację wypracowali sobie piłkarze Stali II Rzeszów, w 25. minucie po uderzeniu jednego z zawodników świetnie w bramce spisał się jednak Krystian Maniecki i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Wisłoka Dębica chwilę później odpowiedziała, w 36. minucie z ostrego kąta na strzał zdecydował się Błażej Radwanek, golkiper rywali obronił jego uderzenie, a później przy dobitce piłki nie opanował Jakub Smoleń. W końcówce pierwszej połowy znów próbowali zagrozić piłkarze Stali II Rzeszów, jednak brakowało im skuteczności i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Na drugą połowę trener Bartosz Zołotar wprowadził czterech nowych graczy, co jak się później okazało, przyniosło zamierzony efekt. W 50. minucie Damian Łanucha świetnie dośrodkował z rzutu rożnego i futbolówkę do bramki wbił Błażej Radwanek. Chwilę później Łanucha znów dokręcał piłkę z narożnika boiska, ale tym razem Bartosz Wierzchowski wybił ją z linii bramkowej.

W 64. minucie Wisłoka Dębica podwyższyła prowadzenie. Podopieczni Bartosza Zołotara ruszyli z kontrą, Damian Łanucha przerzucił piłkę do Rębisza, a ten wyłożył ją do Błażeja Radwanka. Napastnik Wisłoki nie pomylił się z najbliższej odległości i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

W końcówce piłkarze Wisłoki cofnęli się i konsekwentnie bronili wyniku. Rywale natomiast starali się przycisnąć, jednak do końca dobrze w bramce spisywał się Krystian Maniecki i nie pozwolił futbolówce wpaść do bramki.

W finale Okręgowego Pucharu Polski Wisłoka Dębica zmierzy się z SPEC Stalą Łańcut, która w meczu półfinałowym w świetnym stylu pokonała Głogovię Głogów Małopolski.

Stal II Rzeszów - Wisłoka Dębica 0-2 (0-0)

0-1 Błażej Radwanek (50)
0-2 Błażej Radwanek (64)

Stal II Rzeszów: Wierzchowski - Gielar, Marcin Kaczor, Guedes, Paśko, Souto, Kądziołka, Piotrowski, Opalski, Hałucha, Manolo

Wisłoka Dębica: Maniecki - Staszczak (46' Priest-Tyson), Rachfalik, Boksiński - Kardyś (78' Kontrabecki), Łanucha, Iwanicki, Falarz (46' Rębisz) - Stańczyk (46' Maik), Radwanek, Smoleń (46' Żmuda).