2023-04-03 18:04:22

Klasa O Krosno: Podsumowanie 17. kolejki

W 17. kolejce krośnieńskiej klasy okręgowej lider z Sanoka sensacyjnie zremisował w Besku, a Start Rymanów nie miał problemów z pokonaniem niewygodnego dla siebie Zamczyska.

Przełom Besko - Ekoball Sanok

Mimo sporej przewagi w całym spotkaniu, podopieczni trenera Pawła Załogi nie byli w stanie zdobyć choćby jednej bramki w meczu wyjazdowym z Przełomem Besko i po raz drugi w sezonie 2022/2023 stracili ligowe punkty.

Przyjezdni, jak to zazwyczaj w tym sezonie, na boisku w Besku przeważali. Zawodnicy Ekoballu prowadzili grę i kontrolowali przebieg meczu. Nie potrafili jednak znaleźć skutecznej drogi do siatki rywali.

W konsekwencji drużyna z Sanoka ma po siedemnastej ligowej kolejce już tylko punkt przewagi nad drugim w ligowej stawce Startem Rymanów.

Zamczysko Odrzykoń - Start Rymanów

Startem Rymanów, który podobnie jak lider rozgrywek, przez długi czas nie potrafił znaleźć drogi do bramki Zamczyska.

Podopieczni trenera Kamila Walaszczyka mimo przewagi od początku meczu, nie byli w stanie "przebić się" przez szczelnie grającą obronę gospodarzy. Taki stan utrzymał się aż do przerwy.

Po zmianie stron jednak przyjezdni w końcu się przełamali i otworzyli worek z bramkami. Już w pierwszej akcji drugiej połowy meczu pozyskany zimą Fiodor Lebedzeu otworzył wynik tego spotkania. Niespełna kilka minut później prowadzenie gości podwyższył Radosław Macnar

W 60. minucie było już w zasadzie po meczu, gdy bramkę na 3-0 zdobył Wiktor Majewski

Start nie zamierzał na tym poprzestać i wciąż atakował swoich rywali. Niespełna pięć minut później swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył kapitalnie dysponowany na początku rundy rewanżowej Radosław Macnar

Wynik meczu w końcówce na 5-0 ustalił Grzegorz Gierlasiński, pieczętując tym samym kolejną wysoką wygraną zespołu z Rymanowa.

Bukowianka Bukowsko - Czarni Jasło

Powracająca po oddaniu meczu walkowerem w pierwszej kolejce rundy rewanżowej Bukowianka wysoko przegrała na własnym obiekcie z Czarnymi Jasło.

Mecz ten ustawiła już tak naprawdę sytuacja z 5. minuty. Grający trener gospodarzy, Ireneusz Zarzyka obejrzał wówczas czerwoną kartkę, a drużyna z Jasła pewnie wykorzystała egzekwowany minutę później rzut karny. Z jedenastu metrów nie pomylił się Sebastian Suszko.

Czarni przeważali na boisku, a na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. W 26. minucie dla drużyny przyjezdnych trafił bowiem Sebastian Sobolak

Po zmianie stron podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zaaplikowali rywalom jeszcze dwa gole, wygrywając tym samym całe spotkanie 4-0. Szczęśliwymi zdobywcami bramek byli Oskar Polakiewicz oraz Rafał Mastaj

Bukowianka po tym spotkaniu spadła na ostatnie miejsce w ligwej tabeli. Czarni natomiast, dzięki temu zwycięstwu awansowali na czwartą pozycję.

Partyzant Targowiska - Arłamów Ustrzyki Dolne

A  wyprzedzili oni w tabeli tegorocznego spadkowicza z czwartej ligi, drużynę Arłamowa.

Podopieczni trenera Piotra Kowalskiego przegrali wysoko na wyjeździe z Partyzantem Targowiska, dla którego był to pierwszy mecz w rundzie wiosennej.

Gospodarzy tego spotkania na prwowadzenie wyprowadził w 8. minucie Hubert Wilk

Zawodnicy drużyny prowadzonej przez trenera Lecha Czaję byli w tym meczu niesamowicie skutecznii grając mądrze, potrafili wykorzystywać bezlitośnie swoje okazje. Tak też było w minucie 35., kiedy prowadzenie gospodarzy podwyższył Mateusz Filar

Niespełna dwie minuty później, można powiedzieć, że mecz ten "zamknął" Krystian Szubrycht, trafiając na 3-0.

Wynik ten utrzymał się do przerwy, po zmianie stron natomiast Partyzant wykorzystał jeszcze jedną okazję i w 86. minucie, za sprawą bramki zdobytej przez Huberta Wilka, dobił jeszcze rywali, wygrywając ostatecznie całe spotkanie 4-0.

LKS Czeluśnica - Przełęcz Dukla

Trzeci w tabeli beniaminek z Czeluśnicy po zaciętym meczu pokonał u siebie drużynę Przełęczy Dukla.

Wynik tego spotkania obie drużyny ustaliły już w zasadzie do przerwy. W 15. minucie dla drużyny prowadzonej przez trenera Szymona Gołdę trafił Wojciech Munia

Niespełna pięć minut później stan meczu wyrównał Konrad Wajs. Wynik ten nie utrzymał się jednak długo, bowiem minutę później popularną "Czelsi" na ponowne prowadzenie wyprowadził Mateusz Kuzio

Mimo że drużyna przyjezdnych próbowała odrobić straty w drugiej połowie, zawodnicy prowadzeni przez trenera Daniela Ożgę, nie byli w stanie odrobić straty i ostatecznie to gospodarze cieszyli się ze swojego trzynastego już zwycięstwa w trwającym sezonie.

Markiewicza Krosno - Cisy Jabłonica Polska

Z ostatniego miejsca w tabeli wydostała się po siedemnastej kolejce drużyna z osiedla Markiewicza.

Zawodnicy z Krosna wygrali u siebie z Cisami 1-0 po trafieniu Volodymyra Hudymy z 78. minuty.

Dzięki tej wygranej Markiewicza traci już tylko dwa "oczka" do znajdującej się nad nimi drużyny z Jabłonicy Polskiej.

Nafta Jedlicze - Tempo Nienaszów

Drużyna Nafty Jedlicze bardzo słabo rozpoczęła rundę wiosenną sezonu 2022/2023. Podopieczni trenera Dariusza Solińskiego przegrali wysoko już drugie spotkanie.

Tym razem najmniejszych szans na myślenie o korzystnym wyniku drużynie z Jedlicza nie dało Tempo Nienaszów. Przyjezdni zaaplikowali Nafcie aż pięć bramek, grając przy tym bardzo pewnie.

Gości na prowadzenie wyprowadził sw 25. minucie Arkadiusz Majka, pewnie egzekwując rzut karny. Niespełna pięć minut później dośrodkowanie Mateusza Kurdziela z bocznego sektora boiska bezbłędnym strzałem głową na gola zamienił Wojciech Kiełtyka.

Na przerwe drużyna z Nienaszowa schodziła prowadząc trzema golami. Tuż przed zmianą stron do bramki rywali trafił jeszcze Miłosz Gierlasiński

W drugiej części meczu gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Mieli oni ku temu także dogodne sytuacje. Najlepszą z nich, a więc rzut karny z 53. minuty gospodarze jednak zmarnowali.

Tempo dobiło jeszcze swoich rywali w doliczonym czasie gry. A konkretnie zrobił to świetnie dysponowany tego dnia Wojciech Kiełtyka, który trafił w końcówce jeszcze dwukrotnie do bramki drużyny z Jedlicza, zdobywając tym samym hat-tricka i ustalając wynik całego spotkania na 5-0 dla przyjezdnych.

Zamczysko Mrukowa - LKS Górki

Kiepsko rundę wiosenną rozpoczęła też drużyna Zamczyska Mrukowa.

O ile jeszcze wysoką porażkę z Ekoballem w pierwszej kolejce po przerwie zimowej można zrozumieć, o tyle wysoka przegrana w meczu domowym z beniaminkiem z Górek nie napawa optymizmem przed dalszą częścią sezonu.

Podopieczni trenera Marka Biegi wyszli na prowadzenie w 20. minucie meczu. Bramkę dla drużyny przyjezdnych zdobył Mateusz Sowa

Zamczysko starało się wrócić do gry i dokonało tego na początku drugiej części meczu. Bramkę wyrównującą dla gospodarzy zdobył Edward Baciak

Na nic się to jednak zdało, bowiem fantastyczną formą błysnął wypożyczony z Cosmosu Nowotaniec,  Aris Andres. Zawodnik ten między 65., a 80. minutą skompletował hat-tricka zapewniając swojej drużynie bardzo ważne zwycięstwo.

Dzięki tej wygranej drużyna z Górek awansowała na jedenaste miejsce w ligowej tabeli, uciekając tym samym na bezpieczny dystans od drużyn znajdujących się w strefie spadkowej.