2023-04-03 15:44:53

Klasa O Stalowa Wola: Skuteczna Pogoń Leżajsk. Starta punktów wicelidera [Podsumowanie 17.kolejki]

Za nami 17.kolejka klasy okręgowej Stalowa Wola.  W ubiegły weekend zmian na szczycie tabeli nie było, ale punkty pogubił wicelider LZS Ździary. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć tej kolejki.

OKS Junior Zakrzów zremisował 1-1 z Olimpią Pysznica. To goście do przerwy prowadzili po golu już w 5.minucie Piotra Kloca. Wyrównał to jednak w drugiej odsłonie Michał Kaługa z Zakrzowa i ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

Stal Gorzyce niespodziewanie pogubiła punkty z ŁKS-em Łowisko, przegrywając 0-2. W pierwszej połowie nie padły żadne bramki. Gola samobójczego ustrzelił jednak w drugiej połowie Tomasz Świąder. Wynik dla Łowiska podwyższył w doliczonym czasie gry Tomasz Olko.

Transdźwig Stale wyszedł zwycięsko z wyjazdowego spotkania z LZS-em Jarocin (2-1). Strzelanie rozpoczął Dawid Skrzek chwile po wznowieniu gry po przerwie. Drugiego gola dołożył natomiast Marcin Szeser. Trafienie kontaktowe wbił między słupki zawodnik LZS-u - Kamil Tarka, jednak nie zagroziło ono utracie trzech punktów przez Stale.

Taki sam wynik padł w meczu Sanu Kłyżów ze Stalą Nowa Dęba. Początek wyglądał lepiej w wykonaniu gospodarzy i to oni wyszli na prowadzenie po strzale Szymona Siuty. Na minutę przed pauzą wyrównał jednak zawodnik Stali, Karol Wilk i gra rozpoczęła się jakby od nowa. Filip Tereszkiewicz był jednak tą osobą, która okazała się kluczowa w zdobyciu cennych punktów. Przymierzył celnie w 70.minucie i rozstrzygnął losy spotkania.

Sokół Kamień tym razem zakończył mecz ze skromnym zwycięstwem. 1-0 padło w starciu z SMS-em Siarką Tarnobrzeg. Kluczowa okazała się bramka z 34.minuty, która padła łupem Kacpra Piechniaka. Większą skutecznością popisała się Pogoń Leżajsk, która w dobrym stylu poradziła sobie z Unią Nowa Sarzyna, wygrywając 4-1. Już pierwsza część wskazała, kto rządzi na boisku. Na tym etapie dobre strzały oddali: dwukrotnie Wojciech Bosak oraz Rafał Drożdżal, a w drugiej połowie Marcin Kowal. Jedynego gola dla Unii ustrzelił Dawid Półtorak

Remis 1-1 odnotowano na linii Stal Stalowa Wola II kontra Azalia Wola Zarzycka. Pierwsi wynik otworzyli goście, a konkretniej Dawid Bieniasz. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Jakub Lebioda wyrównał rezultat i drużyny podzieliły się punktami.Niespodziewanie punkty pogubił wicelider LZS Ździary, który przegrał na wyjeździe z niżej notowaną Tanwią Wólka Tanewska (2-0 dla Wólki). Sebastian Pieróg i Patryk Góreczny to strzelcy w tym spotkaniu.