2023-03-26 18:03:56

Asseco Resovia Rzeszów pokonała Trefl Gdańska!

Asseco Resovia Rzeszów pokonała w Hali Podpromie po zaciętym meczu 3-1 Trefl Gdańsk i wróciła na fotel lidera PlusLigi!

Spotkanie od dwóch skutecznych ataków rozpoczęła Resovia i to ona pierwsza przejęła inicjatywę na początku meczu. Grę rzeszowian prowadzili w tej fazie meczu szczególnie Torey DeFalco i Maciej Muzaj.

Resovia prowadziła już 9-4 i 13-7, lecz w decydującej fazie pierwszego seta to podopieczni Igora Juricicia przejęli inicjatywę i doprowadzili do wyrównania, a następnie gry na przewagi. W tej 27-25 zwyciężyli gdańszczanie.

Drugi set rozpoczął się od równej gry obu ekip. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć w nim zdecydowanej przewagi punktowej. Tą dopiero przy stanie 21-21 zaczęła zyskiwać drużyna prowadzona przez trenera Giampaolo Medeia. Rzeszowianie zwyciężyli w tej partii 25-22, a jej decydującą akcję zaskakującym atakiem z drugiej piłki skończył Fabian Drzyzga

Trzecią partię lepiej rozpoczęła Resovia, która po błędzie Mikołaja Sawickiego prowadziła już 5-2. Trzypunktowe prowadzenie rzeszowian utrzymywało się do stanu 9-6, kiedy to punktową serię Trefla rozpoczął Karol Urbanowicz. Goście doprowadzili do wyrównania 9-9.

Później jednak znów rozpędziła się Resovia. Gospodarze po kilku błędach gdańszczan wyszli na prowadzenie 16-11 i utrzymali przewagę do końca trzeciego seta, wygrywając go ostatecznie 25-18.

Czwartą partię lepiej rozpoczęli gdańszczanie, którzy objęli dwupunktowe prowadzenie. Resovia jednak szybko wyrównała i od tego momentu drużyny grały w tym secie "punkt za punkt". Stan ten utrzymał się do wyniku 7-7, kiedy to Trefl wyszedł na prowadzenie, które regularnie utrzymywał aż do stanu 15-12.

Wówczas po dwóch dobrych atakach Toreya DeFalco i punktowym bloku Fabiana Drzyzgi rzeszowianie doprowadzili do wyrównania 15-15. Od tego stanu mecz znów bardzo się wyrównał.

W końcówce seta gdańszczanom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie, jednak Resovia obroniła dwie piłki setowe ostatecznie wygrywając całe spotkanie 3-1.

Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 3-1 (25-27, 25-22, 25-18, 28-26)

Asseco Resovia: Drzyzga (4), Muzaj (26), Kozamernik (5), Borges (1), Kochanowski (11), DeFalco (20), Zatorski, Kędzierski, Cebulj (8), Bucki

Trefl Gdańsk: Kampa (3), Niemiec (5), Bołądź (20), Urbanowicz (11), Sawicki (16), Zhang (1), Perry, Gałązka, Martinez (9), Droszyński (2)