2023-03-26 13:31:00

Radosny futbol w Tarnowie! Unia pokonała 6-3 Lubliniankę Lublin

Aż dziewięć goli zobaczyli w sobotę kibice w Tarnowie. Miejscowa Unia zgodnie z planem pokonała Lubliniankę Lublin, która jednak do walczyła do końca i zdobyła w ostatnim kwadransie trzy bramki.

Sobotnie spotkanie Unii Tarnów z Lublinianką Lublin było dość jednostronne, bowiem to gospodarze prowadzili grę i częściej byli przy piłce. Popularne "Jaskółki" prowadzenie objęły już w 8. minucie, a bramkę zdobył Wiktor Putin. Miejscowi ani myśleli się zatrzymywać i szybko ruszyły w poszukiwaniu trafienia numer dwa.

Zespół z Tarnowa atakował i stwarzał sobie kolejne okazje, a na 2-0 trafił w 35. minucie, za sprawą Kamila Orlika. Unia po przerwie nie zatrzymywała się i nadal lepiej prezentowała się na murawie, a kolejne trafienia były kwestią czasu. Gola numer trzy, miejscowi zdobyli w 54. minucie, po trafieniu Artura Białego.

Unia zaczęła się rozkręcać i w 56. minucie prowadziła już 4-0, a tym piłkę w siatce umieścił Putin. Emocji nie brakowało, a po chwili napastnik "Jaskółek" miał na swoim koncie hat-tricka. Tarnowianie nie odpuszczali i w 73. minucie po raz szósty cieszyli się z gola, a jego autorem tym razem był Tomasz Palonek.

Wydawało się, że to już koniec emocji w tym meczu, jednak z czasem do głosu doszła Lublinianka. Zespół z Lublina nie miał już nic do stracenia i zaczął coraz śmielej atakować. Goście w 78. minucie strzelili bramkę na 6-1, a jej autorem był Jarosław Mazur. To trafienie podziałało mobilizująco na beniaminka, który nie zamierzał na tym poprzestawać.

Unia starała się kontrolować wydarzenia na boisku, jednak zdeterminowana Lublinianka coraz śmielej sobie na nim poczynała i tym sposobem w 82. minucie strzeliła na 6-2, a bramkę zdobył Mazur. Lublinianie bardzo dobrze prezentowali się w końcówce i w doliczonym czasie zdobyli gola numer trzy, a na listę strzelców ponownie wpisał się Mazur.

1-0 Wiktor Putin (8)
2-0 Kamil Orlik (35)
3-0 Artur Biały (54)
4-0 Wiktor Putin (56)
5-0 Wiktor Putin (57)
6-0 Tomasz Palonek (73)
6-1 Jarosław Mazur (78)
6-2 Jarosław Mazur (82)