2023-03-25 21:03:03

Lechia Sędziszów Małopolski zremisowała z Głogovią Głogów Małopolski

Lechia Sędziszów Małopolski zremisowała u siebie z Głogovią Głogów Małopolski 1-1 w meczu 20. kolejki 4. ligi podkarpackiej.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy częściej utrzynywali się przy piłce i groźniej zapędzali pod pole karne rywali. Po kilkunastu minutach to jednak Głogovia przejęła inicjatywę i zaczęła stwarzać sobie coraz to groźniejsze okazje. Świetnie w bramce Lechii spisywał się jednak Łukasz Ćwiczak.

Beniaminek ponownie osiągnął przewagę tuż przed przerwą, a jej efektem było trafienie Jakuba Lesińskiego z 42. minuty.

Po przerwie Głogovia zagrała zdecydowanie odważniej, starała się prowadzić grę i stwarzać kolejne sytuacje. Taką miał między innymi Tomasz Płonka, który jednak przegrał bezpośredni pojedynek z świetnie tego dnia dysponowanym bramkarzem gospodarzy.

Lechia starała się wyprowadzać kontry, z których jedna zakończyła się strzałem w słupek. Goście zdołali wyrównać stan meczu w 79. minucie po kapitalnym uderzeniu Kamila Pileckiego z dystansu.

Po bramce wyrównującej to znów Lechia ruszyła do ataku, jednak w decydujących fazach wyprowadzanych akcji brakowało skutecznego wykończenia.

Lechia osłabiona kilkoma brakami kadrowymi ostatecznie zdobyła cenny punkt z wyżej notowanym rywalem.

1-0 Jakub Lesiński (42.)
1-1 Kamil Pilecki (79.)

Lechia Sędziszów Małopolski: Ćwiczak - Am. Czółno, Kanach, Lesiński, Al. Czółno, Dziura, Frankiewicz, Słoma, Wesołowski (75. Branas), Bęben (60. Ciemierkiewicz), Kędzior

Głogovia Głogów Małopolski: Lipka - Hus, Domoń, Cząba (60. Czop), Pilecki, G. Płonka, Skiba (60. Zieliński), Kuca (72. Leń), Kiełbasa, T. Płonka (72. Wilk), Woźniak