2023-03-25 14:23:55

Wieczysta Kraków zdominowała Orlęta Radzyń Podlaski i umocniła się na fotelu lidera!

Wieczysta Kraków umocniła się na fotelu lidera. W pierwszym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca zespół z Krakowa pewnie pokonał u siebie Orlęta Radzyń Podlaski 3-0.

Od początku spotkania całkowicie inicjatywę przejęli gospodarze. Już w 11. minucie groźnie zrobiło się pod bramką Orląt, kiedy z ostrego kąta próbował uderzać Radosław Majewski, golkiper gości był jednak na posterunku. W 23. minucie futbolówkę przed polem karnym przejął Patryk Kołodziej i po potężnym uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę.

Otwarcie wyniku wisiało w powietrzu, bowiem dominacja Wieczystej z każdą minutą była coraz bardziej widoczna. Tak też się stało w 28. minucie. Świetnie piętką zagrał Patrik Misak, a Adrian Klimczak zmylił obrońcę i trafił do bramki. Rozpędzona drużyna Wojciecha Łobodzińskiego nie zatrzymywała się i w 33. minucie było już 2-0. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w siatce umieścił Patryk Kołodziej.

Wieczysta zupełnie zdominowała pierwszą część tego spotkania i z zasłużonym prowadzeniem schodziła do szatni. Orlęta nie potrafiły w żaden sposób zagrozić bramce rywali.

Po zmianie stron nadal dużo lepiej prezentowali się gospodarze, w 50. minucie wynik spotkania mógł podwyższyć Radosław Majewski, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem górą był golkiper rywali. W 62. minucie o gola mógł pokusić się natomiast Karol Danielak, ale jego uderzenie przeszło obok słupka.

W końcówce pojawiły się również ataki ze strony przyjezdnych, jednak nie przyniosły one większego zagrożenia. Cztery minuty przed końcem to Wieczysta Kraków przypieczętowała zasłużone zwycięstwo. W sytuacji sam na sam uderzał Maciej Twarowski, najpierw jego strzał wybronił bramkarz, ale nie miał już szans przy dobitce Radosława Majewskiego.

1-0 Adrian Klimczak (28)
2-0 Patryk Kołodziej (33)
3-0 Radosław Majewski (86)

Wieczysta Kraków: Kowalski - Asmelash, Kołodziej, Koncewicz-Żyłka, Klimczak - Torres, Pałaszewski, Majewski, Pietras, Danielak - Mišák

Orlęta Radzyń Podlaski: Kołotyo- Szymala, Duchnowski, Kamiński, Błasik, Zmorzyński, Korolczuk, Kobiała, Szczygieł, Madembo, Maj