2023-03-12 08:24:00

Czarni Połaniec pokonali Wisłę Sandomierz! Dwa gole Krystiana Kardysia

W sobotę rozegrane zostały derby województwa świętokrzyskiego, które przy okazji śmiało można było nazwać starciem o przysłowiowe "6 punktów". Zwycięsko z tego starcia wyszli Czarni Połaniec, a dwukrotnie bramkarza Wisły Sandomierz pokonał Krystian Kardyś.

Podbudowana ostatnim zwycięstwem Wisła Sandomierz, do Połańca jechała z celem zdobycia kolejnych ważnych punktów. Czarni jednak także walczą o utrzymanie, a tydzień temu sprawili niemałą niespodziankę, pokonując Avię Świdnik i tym samym przekazując reszcie stawki, że tak łatwo się ich nie pozbędą z 3 ligi gr. IV.

Lepiej jednak zaczęli goście, którzy w 12. minucie objęli prowadzenie, a bramkę zdobył Marcin Sudy. Podrażniony zespół Czarnych Połaniec szybko ruszył do ataku, jednak Wisła dobrze grała w obronie. Więcej z gry mieli jednak miejscowi, którzy bardzo chcieli tego dnia wygrać, ale na przerwę w lepszych nastrojach schodził zespół z Sandomierza.

Podopieczni Michała Szymczaka drugą połowę zaczęli od mocnego uderzenia. Gospodarze błyskawicznie ruszyli do ataku i już w 47. minucie doprowadzili do wyrównania, a piłkę w siatce umieścił Krystian Kardyś. Czarni dostali wiatru w żagle i niespełna 120 minut później, zdobyli gola na 2-1, a jego autorem był ponownie Kardyś.

Warunki na stadionie w Połańcu były dalekie od idealnych, a od 70. minuty boisko nie nadawało się już do grania. Oba zespoły próbowały stwarzać sobie okazje, ale niestety aura mocno to utrudniała. Tych więcej mieli Czarni, choć też coś próbowała Wisła, ale ostatecznie więcej trafień już nie odnotowano i mecz zakończył się wynikiem 2-1.

0-1 Marcin Sudy (12)
1-1 Krystian Kardyś (47)
2-1 Krystian Kardyś (49)