2023-03-12 11:09:00

Pięć bramek przy Oporowskiej! Garbarnia Kraków lepsza od rezerw Śląska Wrocław

Garbarnia Kraków nie zamierza żegnać się z eWinner 2 ligą. Podopieczni Macieja Musiała w sobotę wygrali z rezerwami Śląska Wrocław, a w meczu padło pięć bramek.

Rezerwy Śląska Wrocław po tym meczu mogą pluć sobie w brodę. Drugi garnitur ekstraklasowca prowadził już 2-0 z Garbarnią Kraków i wydawało się, że ze zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Wszystko zaczęło się od rzutu karnego w 26. minucie, którego na gola po chwili zamienił Przemysław Bargiel.

Wrocławianie dostali wiatru w żagle i cztery minuty później, prowadzili już 2-0, a tym razem Xaviera Dziekońskiego pokonał Patryk Szwedzik. Garbarnia była w bardzo trudnej sytuacji, natomiast Śląsk mógł kontrolowoać wydarzenia na murawie. Krakowianie jednak nie zamierzali się poddawać i w 42. minucie złapali kontakt, za sprawą Patryka Mularczyka, który wykorzystał podanie Adama Żaka.

Gol zdobyty przed przerwą, dodał skrzydeł drużynie dowodzonej przez Macieja Musiała. Garbarnia uwierzyła tym samym, że do domu wcale nie musi wracać z pustymi rękami. Goście bardzo dobrze prezentowali się na murawie, a okazje do zdobycia gola mieli m.in. Donatas Nakrosius czy Adam Żak. "Brązowi" dopięli swego w 66. minucie, a z gola na 2-2 cieszył się Jakub Karbownik.

Podopieczni Macieja Musiała byli w gazie i po chwili zdobyli bramkę numer trzy. Świetnie w polu karnym odnalazł się Bartłomiej Mruk, który głową pokonał Michała Szromnika. Śląsk w kolejnych minutach próbował doprowadzić do wyrównania, a Garbarnia starała się podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie więcej trafień nie odnotowano i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3

1-0 Przemysław Bargiel (27-rzut karny)
2-0 Patryk Szwedzik (31)
2-1 Patryk Mularczyk (42)
2-2 Jakub Karbownik (66)
2-3 Bartłomiej Mruk (69)

Śląsk II Wrocław: Michał Szromnik - Łukasz Gerstenstein (70. Michał Szmigiel), Hubert Muszyński, Patryk Caliński, Olivier Wypart - Piotr Samiec-Talar (70. Mateusz Lisowski), Przemysław Bargiel, Mateusz Młynarczyk, Jakub Jezierski (70. Dawid Matuszewski), Szymon Krocz (83. Krzysztof Kurowski) - Patryk Szwedzik

Garbarnia Kraków: Xavier Dziekoński - Patryk Warczak, Donatas Nakrošius, Bartłomiej Mruk, Mateusz Bartków - Wojciech Słomka, Mateusz Nowak (86. Mateusz Kardas), Karol Dziedzic (62. Tomasz Tymosiak), Patryk Mularczyk (86. Konrad Handzlik), Grzegorz Marszalik (62. Jakub Karbownik) - Adam Żak (90. Dorian Gądek)

Żółte kartki: Bargiel, Jezierski, Gerstenstein, Wypart, Matuszewski, Muszyński - Nakrošius, Tymosiak

Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała)