2023-03-12 09:34:00

Kolejne zwycięstwo Motoru Lublin! Ekipa Goncalo Feio pokonała KKS 1925 Kalisz

Motor Lublin idzie jak burza, odkąd zespół przejął Goncalo Feio. Ekipa z województwa lubelskiego w sobotę odniosła kolejne zwycięstwo i tym razem pokonała KKS 1925 Kalisz, po trafieniu Kacpra Wełniaka.

Nie mieli łatwo gracze Motoru Lublin, bowiem na początku spotkania, zrobiło się groźnie w szesnastce lubelskiej drużyny. Łukasz Budziłek wybił piłkę na rzut rożny i z tego stałego fragmentu gry, KKS 1925 Kalisz próbował znaleźć sposób na pokonanie golkipera zespołu gości. Ostatecznie jednak podopieczni Goncalo Feio zażegnali zagrożenie i nadal było 0-0.

Od początku dominował zespół z Kalisza, który częściej był przy piłce oraz stworzył sobie więcej klarownych okazji. Motor natomiast miał problemy z wykreowaniem akcji, ale skutecznie odpierał ataki rywala. Z czasem jednak, do głosu zaczęła dochodzić ekipa z Lublina, która wypracowała sobie kilka niezłych sytuacji.

Kibice oglądali dobre zawody. W 22. minucie próbował Piotr Ceglarz, ale to uderzenie zostało zablokowane. Nie minęło dziesięć minut, a na bramkę Motoru strzelał Piotr Giel, lecz trafił w słupek. Goście sposób na Macieja Krakowiaka znaleźli w 38. minucie, a piłkę w siatce umieścił Kacper Wełniak i było 0-1.

Kaliszanie w drugiej odsłonie próbowali odrobić straty i powalczyć o korzystny wynik. Aktywny był Nestor Gordillo, któremu Motor zostawiał sporo miejsca, ale Hiszpan nie wykorzystał prezentów i wynik nie ulegał zmianie. KKS dwoił się i troił, próbując znaleźć sposób na ekipę z Lublina, ale ta broniła prowadzenia i dowiozła je do końca, przybliżając się tym samym do strefy barażowej.

0-1 Kacper Wełniak (38)

KKS 1925 Kalisz: Maciej Krakowiak - Nikodem Zawistowski, Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik (61. Daniel Kamiński), Filip Kendzia, Kasjan Lipkowski - Michał Borecki (84. Karol Smajdor), Adrian Łuszkiewicz, Mateusz Wysokiński (76. Kamil Koczy), Nestor Gordillo (84. Bartłomiej Putno) - Piotr Giel (61. Jakub Wilczyński)

Motor Lublin: Łukasz Budziłek - Filip Wójcik, Sebastian Rudol, Arkadiusz Najemski, Filip Luberecki - Piotr Ceglarz (70. Piotr Kusiński), Marcel Gąsior (54. Wojciech Reiman), Mariusz Rybicki (54. Kamil Wojtkowski), Jakub Lis (70. Mikołaj Kosior), Michał Król - Kacper Wełniak (63. Dawid Kasprzyk)

Żółte kartki: Gawlik, Kendzia - Rybicki, Gąsior, Rudol, Lis, Najemski, Wojtkowski

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)