2023-02-17 19:59:00

Gol Kokiego Hinokio, ale PGE FKS Stal Mielec wraca z Krakowa bez punktów

Koki Hinokio otworzył konto bramkowe PGE FKS Stali Mielec w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy. Podopieczni Adama Majewskiego przegrali z Cracovią w piątkowym meczu 1-2.

Piątkowe starcie z PGE FKS Stalą Mielec lepiej rozpoczęli piłkarze Cracovii. W 6. minucie w środku pola piłkę przejął Benjamin Kallman i ruszył w kierunku bramki Bartosza Mrozka. Jego strzał jednak minął lewy słupek bramki Stali. Chwilę później swoją okazję miał Michał Rakoczy, ale on również nie trafił w światło bramki.

Chwilę po kwadransie gry Adrian Niemczycki sfaulował Krystiana Getingera tuż przed polem karnym. Jednak po rzucie wolnym nie było żadnego zagrożenia pod bramką "Pasów". W 37. minucie Bartosz Ciepiela przerzucił piłkę z własnej połowy do Mateusza Maka. Ofensywny pomocnik "Biało-niebieskich" wywalczy pozycję i dograł do Kokiego Hinokio, a Japończyk plasowanym strzałem pokonał Niemczyckiego. Była to pierwsza bramki mielczan w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry.

W przerwie meczu Jacek Zieliński zdecydował się na potrójną zmianę. Na boisku pojawili się Arttu Hoskonen, Otar Kakabadze oraz Jewhen Konoplanka. I właśnie po akcji dwóch ostatnich, już dwie minuty po zmianie stron, Cracovia doprowadziła do wyrównania. Konoplanka zagrał w pole karne, a Kakabadze umieścił piłkę w siatce.

W dalszej części gry lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale nie potrafili sobie stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Aż do 85. minuty. Wówczas Kakabadze wrzucił piłkę z prawej strony boiska do Patryka Makucha, a ten drugi strzelił gola, który dał zwycięstwo Cracovii.

0-1 Koki Hiniokio (37)
1-1 Otar Kakabadze (47)
2-1 Patryk Makuch (85)

Cracovia: Niemczycki – Rapa (46. Kakabadze), Jugas (46. Hoskonen), Ghița, Jablonský, Siplak (77. Jaroszyński) – Oshima, Atanasov, Rakoczy (74. Bochnak) – Makuch, Källman (46. Konoplanka)

PGE FKS Stal Mielec: Mrozek – M. Wolski, Kruk, Matras, Flis, Getinger – Ciepiela (73. Ratajczyk), Vallejo (89. Hiszpański), Hinokio (83. Kasperkiewicz), Mak (74. Domański) – Sappinen (74. Lebedyński)