2023-02-10 22:33:00

Falstart Apklan Resovii i porażka na wyjeździe z Wisłą Kraków

Piłkarze Apklan Resovii od porażki rozpoczęli ligowe zmagania w 2023 roku. Podopieczni Mirosława Hajdo ulegli na wyjeździe Wiśle Kraków.

Od początku spotkania lepiej prezentowała się Wisła Kraków, która częściej była przy piłce oraz stworzyła sobie więcej okazji. Apklan Resovia nie mogła znaleźć sposobu na gospodarzy i od 16. minuty przegrywała 1-0. David Junca dośrodkowywał w pole karne, a tam odnalazł się Boris Moltenis, który umieścił piłkę w siatce.

"Biała Gwiazda" ani myślała się zatrzymywać i szybko ruszyła w poszukiwaniu trafienia numer dwa. Gracze "Pasiaków" starali się nawiązać walkę z miejscowymi, jednak Wisła była konkretniejsza. Krakowianie w 37. minucie podwyższyli na 2-0, a bramkę zdobył Luis Fernandez, który pewnym uderzeniem, pokonał Branislava Pindrocha.

Rzeszowianie w końcówce pierwszej odsłony próbowali jeszcze zdobyć kontaktowego gola, ale Wisła dobrze grała w defensywie. Po zmianie stron, nadal lepiej prezentowali się gospodarze, którzy częściej byli przy piłce oraz stworzyli sobie więcej okazji, ale cały czas było 2-0. W ostatnich minutach spotkania, do głosu doszła Apklan Resovia, jednak nie udało jej się odwrócić losów meczu.

Wisła Kraków - Apklan Resovia 2-0 (2-0)

1-0 Boris Moltenis (16)
2-0 Lusi Fernandez (37)

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, Boris Moltenis, David Juncà - Miki Villar (74. Michał Żyro), Kacper Duda (89. Bartosz Talar), Vullnet Basha (50. Igor Sapała), Luis Fernández, Mateusz Młyński (74. Álex Mula) - Ángel Rodado (89. Sergio Benito)

Apklan Resovia: Branislav Pindroch - Łukasz Seweryn (77. Dawid Pieniążek), Aleksander Komor, Ruben Hoogenhout, Radosław Adamski - Pedro Vieira (57. Kamil Antonik), Bartłomiej Wasiluk, Mehdi Lehaire, Marek Mróz (77. Miłosz Kałahur), Bartłomiej Eizenchart (69. Rafał Mikulec) - Jakub Sylvestr (77. Maciej Górski)

Żółte kartki: Fernández - Sylvestr

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole)

KRN 1944 2023-02-10 22:37:19

KRAKOWSKA BARANÓWKA 123 TYLKO STAL ZKS.W RZESZOWIE ZMIANY STAL RZESZÓW PANY!

Zbierający butelki 2023-02-10 22:37:36

W tryliardach zbliża się 2 liga

Ręce mi opadły 2023-02-10 22:37:39

Ha ha ha ha .. Egzekucja! #2Liga jest Nasza

eWiner 2 Liga 2023-02-10 22:39:17

Mamy na Was oko ;) widzimy się w przyszłym sezonie. U nas miejsce spadkowe macie już zaklepane ;) Shalome po waszemu.

anonim 2023-02-10 22:39:47

Ilu Resovi na wyjeździe

Siarka Tarnobrzeg 2023-02-10 22:40:45

Haha 2 liga zawita:)

Rasoviak z charakterem 2023-02-10 22:40:58

Pięknie. Połowa planu na weekend wykonana. Parchom polecam jutro przyjść o 15 na stadion miejski Stal w Rzeszowie i zobaczyć jak się gra w piłkę

~anonim 2023-02-10 22:41:33

Reska ta k*****a kocha na pieska !!!!!!!!!!!!!

Kenes 2023-02-10 22:44:09

Machina się zesRRała! Mistrz Haido nie panuje nad Oliwieniem trybików machiny, skupił się za bardzo na pucowania bagiety przez juniorów w toaletach szatni gości. Młodzież wpuszczona do gry to max poziom 4 ligi, nowe nabytki z coco-dżambo max 2 liga.. ogólnie powinnismy dziękować Bogu Jahwe, bo to najniższy wymiar kary.

Artur Rozborski 2023-02-10 22:44:34

Resovia 2023-02-10 22:48:10

Ciesze sie ze Resovia was tak interesuje. To co tu wypisujecie nikogo juz nie rusza.

~anonim 2023-02-10 22:54:53

Widać że Wisła włączy się w walkę o awans do Ekstraklasy. Być może powalczy nawet o bezpośrednie wejście. Porażkę w Krakowie trzeba było mieć wkalkulowaną. Fajnie gdyby się coś udało przywieźć, ale tak się nie stało. Prawdziwie kluczowe mecze dopiero przed nami: Sandecja i Górknik. Tam nie można przegrać i pasuje co najmniej jeden z meczów wygrać. Póki co warto zachować spokój. Każdy wie jaki jest potencjałi trudno mieć pretensje że nie przyjechali z Reymonta z kompletem punktów. Trochę realizmu...

~anonim 2023-02-10 23:29:26

No szału nie ma. Niestety, cześć drużyn będzie poza zasięgiem Resovii i takie są realia. A czy jesteśmy w stanie się utrzymać, zobaczymy w rywalizacji z drużynami o porównywalnym potencjale. Tam jest punkt ciężkości. I faktycznie, podobna porażka za tydzień z Sandecją będzie niezwykle problematyczna. A dziś? No szkoda, ale powodów trzeba szukać znacznie wcześniej. Do końca sezonu będzie nam się odbijał duet Grzegorczyk& Zabłocki. Oby tylko z happy endem. Jakieś realne zmiany najwcześniej po sezonie. Ciężki bój przed Resovią, ale jedziemy dalej.

~anonim 2023-02-10 23:33:35

Tak to jest jak zapowiada się 3 wzmocnienia, a dokonuje się 2 osłabień (Kwiecień, Kubowicz) i rozważa dodatkowo jeszcze kolejne (Komor)

Śmk 2023-02-10 23:51:00

Bo każdy dobrze wie, że kenes PArrÓWĄ jest.

Kera 2023-02-11 00:03:56

Tego się nie dało oglądać w wykonaniu resovi kicha zero pomysłu na mecz wstyd dla miasta Rzeszowa

Komentator 2023-02-11 00:17:04

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Resovia nie pokazała dzisiaj nic. Zero pomysłu, zero strategii, kompletnie nie odrobione lekcje.. `Pierwsza połowa to kompletna dominacja Wisły. Niestety, w drugiej połowie Wisła zgasła, nie wiedzieć czemu. Czy to zmęczenie po 2 tygodniowym obozie czy też mentalnie spokojnie gry po wyniku pewnym 2:0. Ten mecz powinien zakończyć się realnie 5:1 max. Jeżeli Wisła ma siły na pierwszą połowę to każdy zespół utrzyma ich do tego momentu a każdy normalny i ambitny zespół w drugiej połowie wypunktuje ich minimum 3 bramkami.
Resowia ma naprawdę nikłe szanse na utrzymanie a Wisła naprawdę średnie szanse na walkę w Barażach. Czas pokaże a boisko zweryfikuje.

~anonim 2023-02-11 00:21:11

Jedni jadą na wycieczkę za granice pod palmy by sobie zrekompensować wstyd i upokorzenie w lidze przed spadkiem a inni jadą w Polskę w konkretnym celu by walczyć o najwyższe założenia i awans do ekstraklasy, tyle w temacie.

Kenes 2023-02-11 00:41:27

Jesteśmy zgubieni! Mistrz Hajdo stracił kontrolę nad maszyną! Nowe trybiki ledwo chodzą. Konstruktor maszyny Graba, pilnie wzywany do Rzeszowa.

Duma Rzeszowa 1944 2023-02-11 02:12:26

Dwa do zera, pyknęła Wisełka fRajeRa. Marsz pejsovii 1910 do 2 ligi oficjalnie czas rozpocząć.

Kukiel 2023-02-11 06:52:22

Po jaka cholerę było jechać do Turcji i lansować się zdjęciami wśród palm jak grajkii pokazują taka padake że aż oczy krwawią. Największy kandydat do spadku

~anonim 2023-02-11 07:46:29

Resovia to tylko siatkówka.Pilka to maks okregowka.Taki osiedlowy amatorski klubik.

Resovia już SKOŃCZYŁA 2023-02-11 07:57:47

Tylko 2 liga im została .....Brak Kibiców. brak stadionu .Wszystkiego brak ...tylko zgasić światło i Drzwi zamknać ...AMen

Trener Miro 2023-02-11 08:15:25

Jakość była ale po stronie Wisły u nas piach i dno dna powiesiliśmy nasz herb z plandeki blenda i zbroja fart z toi toia ale to nie pomogło dwoma słowami to h u jnia z k u tasownią cóż spokojnie awans do ewinner drugiej ligi też będzie wrócimy do siebie na nasz orlik !!!!

wróżbita 2023-02-11 08:47:43

resowia zaczeła od porażki a skończy zlotem lige niżej w tym roku się wam ślizgacze nie uda

mietek 2023-02-11 09:14:29

wlasnie to tak miało wyglądac wiadome byłlo ze pejsovia przegra i nastepne mecze bedza przegrywac dziady nic nie graja spadek będzie

Wisła odpuściła 2023-02-11 10:05:35

Podopieczni Radosława Sobolewskiego wyszli na prowadzenie w 16. minucie gry. David Junca zacentrował piłkę w pole karne. Tam najlepiej zachował się Moltenis. Francuz trącił futbolówkę, następnie ta odbiła się od jednego z obrońców Resovii i wpadła do bramki. W kolejnych minutach Wisła kontrolowała przebieg gry i utrzymywała optyczną przewagę.

Na 2:0 gospodarze podwyższyli w 36. minucie spotkania. Szybki atak precyzyjnym strzałem w róg bramki zakończył Fernandez. Do przerwy "Biała Gwiazda" prowadziła dwiema bramkami.

Po zmianie stron obraz się nie zmienił. Rzeszowianie nie mieli pomysłu, jak przebić się przez defensywę Wisły i zdobyć bramkę kontaktową. Natomiast piłkarze z Krakowa nie forsowali tempa i dążyli do utrzymania korzystnego rezultatu. Ta sztuka im się udała. 'Biała Gwiazda" wygrała i zbliżyła się do strefy barażowej. Tuż nad Wisłą w tabeli znajdują się Arka Gdynia i Bruk-Bet Termalica. Obie ekipy swoje mecze rozegrają odpowiednio w sobotę i niedzielę.

kartel pedalski w22 2023-02-11 10:09:32

Pej Pej Pej Sovia!

Pablo Bukała donosiciel 2023-02-11 10:11:45

Na szczęści zdążyłem już donieść do PZPN-u żeby przyznali nam walkowera! Tamci nas kopali i należały nam się 4 rzuty karne! W dodatku na trybunach nas wyzywali! Dyskryminacja rasowa!

Ein zwei drei 2023-02-11 10:29:11

W drużynie panuje wesoła atmosfera zmierzamy
na tył tabeli pierwsze miejsce od końca upragniony awans niżej coraz bliżej znów szczeliliśmy samobója obóz pomógł turniej w ping ponga ,dwa ognie,makao,rugby plażowe na koniec lemoniada i kebab pod liściem palmowym awe sofia jesteśmy prawie tam gdzie mamy być!!!

Gnida z drabinianki 2023-02-11 10:34:47

Pejsy icki nic sie nie stalo

~anonim 2023-02-11 11:45:22

Wisła za mocna, dawać wreszcie te derby. Trzeba się odkuć na jakiś ogórkach.

CWKS Bezdomni 704 2023-02-11 13:04:23

Liga za mocna, dawać już ta druga ligę, tam pewne utrzymanie mamy gwarantowane, trzeba się odkuć

CWel KoSzeRRny 1910 2023-02-11 16:24:52

Naszej machiny nic już nie zatrzyma w drodze po awans do drugiej ligi. Bójcie się chamy, do drugiej ligi wracamy i w Stężycy zacięte boje o utrzymanie gramy!

Stuleja ZKS 2023-02-11 16:39:11

Ilu kibuców Down-klaunu w Krakowie?

Apklaun cenowa Bomba Rzeszów 2023-02-11 18:02:40

I co Apklauny ? Tak gra Duma Rzeszowa, i tak bawią się Kibice Dumy Rzeszowa! A wy żyjcie nadal przeszłością!

My idziemy po więcej ZKS!

Marko 2023-02-11 18:43:29

Piszę tu nie często ale na stronie Resovii piszą same mewy spod tamy zajmijcie się sobą a nie podniecajcie się

2 : 0 2023-02-11 20:06:47

Dwa do zera Wisła pykneła fRajeRa :). Dobry początek Wisły.

eWiner 2 Liga 2023-02-11 20:20:16

z APKLANU to nawet Hajdo nie naleje. Buahahahahaha!

~anonim 2023-02-11 22:48:18

Chłopaki opaleni jacyś fioletowi

RR terror bzianka 2023-02-11 22:51:35

Na hooj to grać jak kibiców nima ..

Kibice STALI RZESZÓW 2023-02-12 14:02:28

kiBUCÓW apklanu bardzo prosimy o wykrzykiwanie swoich frustracji z CapsLockiem. Tu na górze w strefie BARAŻOWEJ ciężko jest dopatrzeć się tam na dole, w mule i gównie STREFY SPADKOWEJ sensu i składni waszych wypocin. Mimo płaczu, krzyków i Waszych frustracji nienawistnych, sytuacja niestety już raczej się nie zmieni.

Jedno jest pewne. rEJsowia to nie tylko moda na grzanie dołu tabeli to już wielosezonowa tRRadycja na walkę o krwawe utrzymanie na farcie. Pozdrawiamy #704 kiBUCÓW z osiedla KMIOTY i życzymy samych sukcesów w utrzymaniu w 2 lidze w przyszłym sezonie:)