2023-02-10 16:06:08

Udany powrót Sokoła Łańcut na własną halę. Siódme zwycięstwo stało się faktem

Rawplug Sokół Łańcut po czterowyjazdowym ligowym tournée powrócił na własną halę i udanie przywitał się ze swoimi kibicami, pokonując ostatni w tabeli zespół Twarde Pierniki Toruń wynikiem 74:66.

Spory niedosyt pozostawili swoim kibicom koszykarze z Łańcuta. Ostatnie dwa wyjazdowe spotkania przegrane minimalnie, przy czym szczególnie to ze Szczecina, gdzie potrzebne były dwie dogrywki pozostawiło spory apetyt na zwycięstwo w kolejnym starciu. Szansa na to wydawała się duża, bowiem na teren beniaminka przyjechał ostatni zespół Energa Basket Ligi.

Mimo, że Sokół Łańcut przystępował do czwartkowego spotkania jako faworyt, mecz nie toczył się od początku pod dyktando podopiecznych trenera Łukomskiego. Przyjezdni lepiej weszli w mecz, już na samym początku wychodząc na prowadzenie (0:6). Gospodarze jednak przebudzili się i zniwelowali stratę z pierwszej kwarty do jednego oczka (15:16).

Zdecydowanie po myśli miejscowych potoczyła się druga kwarta, a szczególnie jej pierwsza część. Sokół odrobił straty i wypracował dziewięciopunktową przewagę (26:17). Co prawda utrzymała się ona do przerwy (33:28), jednak wzorem początku spotkania Sokół Łańcut ponownie gorzej wszedł w drugą połowę, tracąc prowadzenie. Co prawda gospodarze mieli szanse doprowadzić do remisu w końcówce trzeciej kwarty, jednak ta sztuka im się nie udała i torunianie schodzili na ostatnią przerwę z dwupunktowym prowadzeniem (48:50).

Sokół lepiej wszedł w ostatnią kwartę – nieskuteczność gości pozwoliła im wypracować minimalną przewagę (53:50), ta jednak szybko została odrobiona. Wynik w ostatniej kwarcie cały czas był na styku, raz na korzyść miejscowych, a raz w stronę gości. Kluczowy moment dla losów spotkania nastał na mniej niż trzy minuty przed końcem spotkania, kiedy to łańcucianie korzystając z błędów rywali wypracowali siedmiopunktową przewagę (64:57). Torunianie próbowali gonić wynik, ale Sokół Łańcut sukcesywnie utrzymywał przewagę, która finalnie ustaliła wynik meczu na 74:66.

To siódme w tym sezonie zwycięstwo Sokoła, przy trzynastu przegranych spotkaniach. Bilans 27 punktów przekłada się na 12. lokatę w ligowej tabeli i stracie dwóch punktów do czołowej ósemki, która zapewni drużynie play-offy.

Przed koszykarzami z Łańcuta teraz dłuższa, blisko miesięczna przerwa od ligowych zmagań. Kolejny mecz podopiecznych trenera Łukomskiego rozegrany zostanie 5 marca, a rywalem Sokoła będzie MKS Dąbrowa Górnicza.

Rawplug Sokół Łańcut - Twarde Pierniki Toruń 74:66 (15:16; 18:12; 15:22; 26:16)

Sokół Łańcut: Sanders – 20, Eads – 12, Spencer – 10, Kemp – 9, Kołodziek – 9, Thornton – 9, Bręk – 3, Szczypiński - 2
Twarde Pierniki Toruń: Gibbs – 20, Gordon – 14, Cel – 9, Walton – 7, Brunk – 6, Diduszko – 4, Tomaszewski – 4, Kenic - 2.

autor: Adrian Niemczak