2022-11-03 08:35:24

Miasto Szkła Krosno zaliczyło przegraną ze Starogardem Gdańskim

Miasto Szkła Krosno musi pogodzić się z pierwszą przegraną na własnej hali, przy Bursaki w Krośnie. "Szklany team" uległ tam SKS-owi Starogard Gdański 66-77.

Początek starcia wyglądał obiecująco, a Miasto Szkła Krosno prowadziło wyrównane spotkanie. Koniec pierwszej kwarty jednak pokazał wyższość SKS-u Starogard Gdański. Pięć punktów wypracował Jakub Motylewski i to oni odskoczyli w punktacji.

Druga część rozpoczęła się od kompletnej dominacji gości, którzy w pewnym momencie uzbierali czternaście punktów przewagi. To był sygnał dla Miasta Szkła by zacząć soldniej pracować i gonić wynik. "Trójkę" rzucił Paweł Śpica, co dodało nieco motywacji do walki. Atak to nie była jednak mocna strona naszego reprezentanta w Suzuki 1.Lidze.

Długa przerwa nie przyniosła wielu zmian. Ratować sytuację próbował m.in Dariusz Oczkowicz i Jankowski, jednak zaliczka przyjezdnych była już spora. SKS cały czas kontrolował sytuacje, co w ostateczności pozwoliło im na dociągnięcie swojej przewagi do końca i zagrnięcie pełnej puli.

Miasto Szkła Krosno – SKS Starogard Gdański 66-77 (16-21, 19-21, 14-20, 17-15)

Miasto Szkła: Heliński 0, Dubults 15, Jankowski 16, Zagórski 8, Łałak 8 oraz Harris 11, Oczkowicz 3, Śpica 3, Dawdo 0, Traczyk 0, Gomułka 0, Walciszewski 2.

SKS: Małgorzaciak 15, Motylewski 17, Ziółkowski 16, Janiak 3, Czerlonko 16 oraz Cebula 0, Lis 7, Burczyk 0, Ćwikliński 3, Życzkowski 0.