2022-11-02 22:44:00

Niedżwiadki Chmart Przemyśl wysoko pokonały OPTeam Stolaro Resovie

Derby to zawsze derby. Takie mecze rządzą się swoimi prawami i taki właśnie mecz kibice mieli przyjemność obejrzeć w przemyskiej hali! Nie ma wątpliwości, że Niedźwiadki Chemart Przemyśl to drużyna mierząca bardzo wysoko! Tym razem pokonali Stolaro Resovię Rzeszów 84-53.

Tylko w jednej kwarcie, na przestrzeni całego meczu goście potrafili się postawić i nawiązać równorzędną walkę z niedźwiadkami. Obie drużyny szły „łeb w łeb” zdobywając punk za punktem i dosyć ciężko się to oglądało. Kwartę tą zamknął Wiktor Majka rzucając za 3 punkty. Ta część gry skończyła 18:15! Prawdziwą ucztą dla kibica była pozostała część meczu! To w właśnie w niej przemyski zespół nie pozostawił z łudzeń na parkiecie i zdominował Stolaro Resovię Rzeszów.

Pokazał bardzo agresywną grę, która była sparta bardzo szczelną defensywą. Przez bardzo długie minuty rzeszowianie nie potrafili się przez nią przebić mimo dobrej gry Adriana Warszawskiego, który tego dnia nie tylko rzucał (11 punktów) ale tez miał najwięcej zbiórek w swoim zespole (12 zbiórek).

Na parkiecie błyszczał Rafał Serwański! To właśnie on jest jedna z architektów tak bardzo okazałego zwycięstwa Przemyskiej drużyny. To on brał na siebie odpowiedzialność i to właśnie on rządził w środku parkietu asystując aż 10 razy i dokładając do tego 13 punktów i 9 zbiórek!

Z dziennikarskiego obowiązku należy wspomnieć tez o Łukaszu Uberna, który zdobył aż 19 punktów! Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 84-53. Niedziwadki wygrały wszystkie kwarty i pewnie pokonały swojego derbowego rywala ku uciesze tłumnie zgromadzonej publiczności!

Niedźwiadki Chemart Przemyśl - Stolaro Resovia 84-53 (18-15, 19-11, 26-10, 21-17)