2022-10-16 13:50:00

Paweł Trześniewski zwycięzcą Pucharu MACEC w Krośnie

W sobotę w Krośnie zakończył się tegoroczny sezon żużlowy. Zwieńczony został Pucharem MACEC, w którym rywalizowało 16 zawodników. Zawody wygrał Paweł Trześniewski, drugie miejsce zajął obywatel Ukrainy Nazar Parnicki, natomiast podium uzupełnił Dawid Rempała.

Od samego początku forma Pawła Trześniewskiego wyróżniała się na tle pozostałych uczestników. Już pierwszy bieg należał do niego, a pozostałe wyścigi tylko umacniały jego pozycję w tych zawodach. Na równi był także reprezentant Ukrainy- Nazar Parnicki, który po czterech biegach miał tę samą liczbę oczek. Z tego powodu konieczne było rozegranie biegu dodatkowego, który wydobył zwycięzcę.

Faworytem spotkania był Patryk Wojdyło, jednak nieoczekiwanie z początku zawodów wypadł z walki, i ostatecznie znalazł się poza podium z jedenastoma punktami. Na 8. lokacie skończył wychowanek żużlowej akademii Orlen Cellfast Wilków Krosno- Miłosz Grygolec, który swój występ rozpoczął od wypadku, za to zakończył z „trójką” na swoim koncie. Ogółem zdobył 7 punktów. Niestety do szpitala musiał zostać przetransportowany Paweł Pikul, który w biegu 3. nieszczęśliwie wjechał w Grygolca.

W trakcie całych zawodów nie brakowało powtórzonych biegów. Już w wyścigu nr 6. powtórkę zarządzono w 3-osobowym składzie, gdyż wypadkowi uległ Szymon Bańdur. Analogiczna sytuacja zaistniała tuż przed końcem zawodów, w biegu 18. Tym razem swój udział zakończył Kacper Tkocz. W biegu 19. Wojdyło nie dał nadziei na poprawę wyniku, gdyż dojechał do mety jako ostatni.