2022-10-02 14:38:00

PGE FKS Stal Mielec wróciła na zwycięską ścieżkę! Przełamanie nastąpiło z Miedzią Legnica

fot: Michał Trzpis
Dziś PGE FKS Stal Mielec pojechała do Legnicy zagrać mecz z beniaminkiem Ekstraklasy Miedzią Legnica. Biało-niebiescy po dwóch porażkach z rzędu, dziś wygrali 2-0.

Bardzo ciekawym rozpoczęciem meczu popisała się PGE FKS Stal MIelec. Od razu po gwizdku sędziego większość zawodników Mielczan pobiegła w pole karne Miedzi Legnica. Blisko strzału głową był Marcin Flis, ale sfaulował zawodnika gospodarzy.

Początek meczu należał do drużyny Stal Mielec, to ona w początkowym fazach meczu rządziła na boisku. Miedź popełniała dużo błędów. Coraz więcej klarownych sytuacji stwarzała sobie drużyna gości. W 20. minucie zawodnicy PGE FKS Stal Mielec wykorzystali wielki błąd Miedzi. Niecelne podanie zawodnika gospodarzy, piłkę przejął Adam Ratajczyk i zagrał prostopadłą  piłkę do Saida Hamulica, a ten "założył siatkę" Pawłowi Lenarcikowi i umieścił piłkę w bramcę.

W 32. minucie dobrym rajdem i wrzutką popisał się Piotr Wlazło, niestety Said Hamulić nie trafił z głowy w bramkę. Cztery minuty później po wrzutce Maxima Domingueza sytuację klarowną miał Koldo Obieta Alberdi, jednak na wysokości zadania stanął Bartosz Mrozek.  Po tej sytacji mecz stał się bardziej wyrównany.

W ostatniej minucie pierwszej połowy piłkarze Adama Majewskiego wyprowadzili kontrę trzy na trzy. Arkadiusz Kasperkiewicz podał do Adama Ratajczyka, a ten wprowadził piłkę w pole karne i oddał strzał, który wyladował w samym okienku bramki. Do przerwy PGE FKS Stal Mielec schodziła do szatni z bardzo dobrym wynikiem. Miedź zagrała bardzo kiepską I połowę.

Druga część gry była od początku wyrównana, żadna drużyna nie zaznaczała swej przewagi. Choć widać było, że biało-niebiescy grali trochę niżej. Miedź próbowała ale, nic im nie wychodziło. Mielczanie szanowali piłkę i nie dopuszczali by Miedź podeszła blisko bramki Bartosza Mrozka. W końcówce meczu Stal oddała piłkę Miedzi i czekała na kontry. Do końca meczu jednak nic się nie zmieniło. Stal Mielec po dwóch porażkach z rzędu w końcu sięgnęła po trzy "oczka".

0-1 Said Hamulić (20)
0-2 Adam Ratajczyk (45)