2022-10-02 13:22:00

Polonia Przemyśl pokonała na wyjeździe Sokół Nisko

Kibice zgromadzeni w Nisku na stadionie przy ulicy Kościuszki liczyli na dobry mecz! I jak bardzo się nie zawiedli! Trzy bramki, przestrzelony rzut karny. Wielkie emocje w 10. kolejce 4 ligi podkarpackiej.

Mecze miedzy Polonią Przemyśl a Sokołem Nisko zawsze należały do bardzo intensywnych. Zawodnicy zostawiali serce i ducha na boisku i tym razem nie było inaczej. Pierwsza połowa minęła w bardzo dobrym tempie rozgrywania piłki. Było dużo dobrych akcji oraz zagrań, lecz niestety brakowało skuteczności z obu stron.

Pod koniec pierwszej połowy, bramkarz Sokoła wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu i z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki Kristian Madsen. Był to również jego pierwszy gol dla przemyskiej „Barcelony”. Tradycyjnie też nie mogło zabraknąć przestrzelonego karnego, prowadzenie z jedenastu metrów mógł podwyższyć Piotr Kuźniar, ale przestrzelił. To już czwarty z rzędu niestrzelony rzut karny przez polonistów!

W drugiej połowie po fenomenalnej akcji całej drużyn dośrodkował Kamil Janas  do Mikołaja Jasińskiego, a ten został zdobywcą drugiego gola dla Polonii!

Piłkarze Sokoła po straconej drugiej  bramce nie poddali się i wyrównali strzelając bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gola zdobył Krzysztof Bigas. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Przemyśl 2-1. Ciekawostką jest, że trener przemyskiej polonii - Waldemar Warchoł, swoje pierwsze kroki jako trener stawiał w rezerwach Sokoła Nisko grających w A klasie w sezonie 2013/2014.

0-1 Kristian Medsen (41)
0-2 Mikołaj Jasiński (75)
1-2 Krzysztof Bigas (79)

Wyniki meczów 10. kolejki:

Sokół Nisko:
K. Moskal - Pyryt, Stępień, Bigas, Toś, Chamera, Szewczyk, Dziopak, Mistrzyk, Młynarczyk