2022-10-02 19:43:00

TEXOM Sokół Sieniawa pewnie pokonał KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Piłkarze TEXOM Sokoła Sieniawa wrócili na zwycięski szlak. Podopieczni Arkadiusza Barana pokonali u siebie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Od początku spotkania lepiej prezentował się zespół TEXOM Sokoła Sieniawa, który częściej był przy piłce i starał się stwarzać więcej okazji bramkowych. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski także miało swoje okazje, a w 16. minucie mogło objąć prowadzenie. Świetnie w polu karnym odnalazł się Kostyantyn Cherniy, ale uderzył niecelnie.

Więcej konkretów było po zmianie stron. Skuteczniejszy był Sokół, który w 52. minucie objął prowadzenie. Uderzał Damian Skała, jednak piłkę na bok odbił bramkarz KSZO. Do tej dobiegł Dominik Pikiel i oddał strzał. Niefortunnie interweniował Matheus Camargo, który skierował piłkę do siatki i gospodarze prowadzili 1-0.

Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego nie zamierzał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat. Okazję miał Cherniy, ale znowu niecelnie. Po chwili gola mógł zdobyć Krystian Majka, który uderzył na bramkę, ale Radosław Sylwestzak wybił futbolówkę. Emocji nie brakowało, jednak konkretniejszy był Sokół, który w 71. minucie podwyższył na 2-0, a bramkę zdobył Mateusz Geniec, który ustalił wynik meczu.

1-0 Matheus Camargo (52-samobójcza)
2-0 Mateusz Geniec (71)