2022-09-24 13:56:00

Pogrom w Krakowie! Wieczysta rozbiła u siebie Unię Tarnów

Wieczysta Kraków nie miała litości dla niżej notowanego rywala. Podopieczni Dariusza Marca wbili siedem goli Unii Tarnów.

Wieczysta Kraków szybko wypracowała sobie przewagę na murawie oraz przejęła inicjatywę. Podopieczni Dariusza Marca przed szansą objęcia prowadzenia stanęli w 9. minucie. Beniaminek 3 ligi gr. IV otrzymał rzut karny, a tego po chwili na gola zamienił Radosław Majewski. Miejscowi nie zamierzali się zatrzymywać i szybko ruszyli w poszukiwaniu trafienia numer dwa.

Zespół z Krakowa na 2-0 podwyższył w 13. minucie, a tym razem piłkę w siatce Unii Tarnów umieścił Denys Favorov. Kibice nie mogli narzekać na nudę, a po chwili Wieczysta zdobyła bramkę numer trzy, której autorem był Maciej Jankowski. "Żółto-czarni" ani myśleli na tym poprzestawać i w kolejnych minutach nadal byli stroną przeważającą.

Wieczysta w 25. minucie prowadziła już 4-0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Piotr Bujak. Podopiecznym Dariusza Marca nadal było mało i cały czas beniaminek 3 ligi gr. IV atakował. Kolejne gole dla zespółu z Krakowa były kwestią czasu. Miejscowi w pierwszej odsłonie jeszcze raz trafili do siatki rywala, a konkretnie chwilę przed przerwą uczynił to Maciej Jankowski.

Krakowianie po zmianie stron nadal przeważali. W 50. minucie miejscowi zdobyli bramkę numer sześć, a jej autorem był Emmanuel Kumah. Unia starała się bronić, ale Wieczysta była konkretniejsza i kwadrans później podwyższyła na 7-0 za sprawą Macieja Jankowskiego. Ostatecznie więcej trafień już nie odnotowano i lepsze humory po meczu mieli "żółto-czarni".

1-0 Radosław Majewski (10-rzut karny)
2-0 Denys Favorov (13)
3-0 Maciej Jankowski (15)
4-0 Piotr Bujak (25)
5-0 Maciej Jankowski (42)
6-0 Emmanuel Kumah (50)
7-0 Maciej Jankowski (75)