2022-08-07 17:24:36

KS Wiązownica musi poczekać na zwycięstwo. Mecz z Orlętami Radzyń Podlaski zakończył się porażką

KS Wiązownica mimo sporych chęci nie zainaugurował dobrze sezonu w 3.lidze gr IV. Dzisiejszego popołudnia beniaminek zaliczył porażkę 1-2 z zespołem Orląt Radzyń Podlaski. Głównym powodem niepowodzenia było osłabienie spowodowane czerwoną kartką gospodarzy.

W 17. minucie szansę na otwarcie wyniku dla KS-u Wiązownica miał Patryk Zieliński, który dobrze przyjął piłkę po wrzutce Eryka Kiełbasy i przymierzył w stronę bramki, piłka jednak poszybowała nad poprzeczką. Kolejna groźna sytuacja nadarzyła się dwie minuty później, kiedy w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kacper Wydra, ale także nie wykorzystał okazji na premierowego gola tego sezonu.

Niewykorzystane sytuację KS-u zemściły się w 21.minucie starcia. Ernest Skrzyński wykorzystał błędy w obronie gospodarzy i strzałem po ziemi zdobył bramkę dla Orląt. Wynik zamierzał ratować m.in. Arkadiusz Kasia, który odnotował niecelną próbę z “główki” po dobrym podaniu Wydry, który uprzednio poradził sobie z pięcioma rywalami.

W drugiej połowie beniaminek 3.ligi zdołał wyrównać, a autorem gola na 1-1 był Zieliński, który dobrze przymierzył głową między słupki przeciwników. Lepszy humor Wiązownicy nie potrwał długo, bowiem w 60.minucie Miłosz Gierczak obejrzał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Od tamtej pory podopieczni Marcina Wołowca musieli radzić sobie w dziesiątkę.

Osłabienie wykorzystali goście, którzy w 83.minucie wyszli na prowadzenie 1-2. Arkadiusz Maj otrzymał płaską wrzutkę z prawej strony boiska i swój strzał zamienił na gola, który w rezultacie był na wagę wygranej w tym meczu.

0-1 Ernest Skrzyński (21)

1-1 Patryk Zieliński (57)

1-2 Arkadiusz Maj (83)

KS Wiązownica: Matoga, Drelich, Zieliński, Wydra, Surmiak, Kasia, Rop, Kapuściński, Janiczak, Kiełbasa, Gierczak.

Orlęta Radzyń Podlaski: Kołotyło, Szymała, Koszel, Mnatsakanyan, Maj, Kobiałka, Skrzyński, Rycaj, Korolczuk, Ozimek, Kamiński.