2022-08-06 13:57:00

Wieczysta Kraków pewnie pokonała KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Piłkarze Wieczystej Kraków zgodnie z planem wygrali na inuagurację. Podopieczni Franciszka Smudy okazali się lepsi od KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Lepsze wrażenie jednak od początku sprawiali gracze KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Goście starali się narzucić swoje warunki i calkiem nieźle im to wychodziło, jednak raziła nieskuteczność. Z czasem do głosu doszła Wieczysta Kraków, która coraz śmielej poczynała sobie na boisku, ale brakowało konkretów.

Podopieczni Franciszka Smudy nie odpuszczali i w 19. minucie dopięli swego, a piłkę w siatce umieścił Maciej Jankowski, który świetnie odnalazł się polu karnym. KSZO w kolejnych minutach próbowało odrobić straty i całkiem nieźle prezentowało się na murawie. Wieczysta jednak dobrze prezentowała się w defensywie i skutecznie odpierała ataki rywala.

Goście nie odpuszczali, jednak Wieczysta robiła swoje i na przerwę schodziła w lepszych nastrojach. Tuż po zmianie stron, na 2-0 podwyższył Jakub Bąk, który zabawił się w polu karnym. KSZO w kolejnych minutach postawiło wszystko na jedną kartę i za wszelką cenę starało się nawiązać walkę z beniaminkiem.

Ekipa z Krakowa jednak cały czas miała mecz pod kontrolą, choć przyjezdni nie odpuszczali. KSZO mecz kończyło w osłabieniu, bowiem w 84. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Tomasz Persona. Wieczysta starała się jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

1-0 Maciej Jankowski (19)
2-0 Jakub Bąk (47)