2022-08-06 18:52:00

Wisłoka Dębica pokonała u siebie ŁKS Probudex Łagów

Piłkarze Wisłoki Dębica mają powody do radości. Zespół dowodzony przez Dariusza Kantora w meczu 1. kolejki 3 ligi gr. IV, pokonał u siebie ŁKS Probudex Łagów.

Od początku spotkania, lepsze wrażenie sprawiała Wisłoka Dębica, która częściej była przy piłce. Podopieczni Dariusza Kantora zaczęli coraz śmielej atakować, a w 14. minucie objęli prowadzenie, za sprawą Damiana Łanuchy, który wykorzystał podanie Macieja Maślanego. "Biało-zieloni" ani myśleli się jednak zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa.

Gospodarze nadal sprawiali lepsze wrażenie, jednak z czasem do głosu doszedł ŁKS Probudex Łagów. Zespół z województwa świętokrzyskiego stworzył sobie kilka niezłych okazji, ale defensywa Wisłoki dobrze się tego dnia spisywała. W 31. minucie było groźnie w polu karnym ekipy z Dębicy, gdzie upadał Kacper Rogoziński, ale sędzia uznazł, że nie było tu przewinienia.

ŁKS Probudex Łagów w kolejnych minutach próbował doprowadzić do wyrównania, ale raziła nieskuteczność i na przerwę w lepszych humorach schodziła Wisłoka. Po zmianie stron, lepsze wrażenie sprawiał zespół z Dębicy, który w 55. minucie otrzymał rzut karny, za faul Pawła Lipca na Łukaszu Siedliku. Do futbolówki podszedł Łanucha i było 2-0.

Goście w kolejnych minutach postawili wszystko na jedną kartę. Ekipa z Łagowa wypracowała sobie przewagę na murawie, ale Wisłoka starała się bronić. Dębiczanie popełniali jednak błędy. W 83. minucie za faul Mateusza Surmy, arbiter podyktował "jedenastkę", którą pewnym strzałem wykorzystał Adam Imiela. Zapowiadała się bardzo ciekawa końcówka przy Parkowej 1.

Łagowianie za wszelką cenę chcieli ugrać chociażby remis, ale Wisłoka dobrze prezentowała się w defensywie. ŁKS nie odpuszczał, a sporo roboty miał tego dnia Wojciech Daniel. Goście dwoili się i troili, jednak ostatecznie nie udało im się zdobyć gola numer dwa. wobec czego po meczu lepsze nastroje mieli "biało-zieloni".

1-0 Damian Łanucha (14)
2-0 Damian Łanucha (56-rzut karny)
2-1 Adam Imiela (83)