2022-08-07 18:38:00

Pogrom w Nowej Hucie! Hutnik Kraków wypunktował Siarkę Tarnobrzeg

Siarka Tarnobrzeg nie będzie miło wspominać wyjazdu do Nowej Huty. Podopieczni Slawomira Majaka przegrali aż 6-0 z Hutnikiem Kraków.

Początek spotkania nie wskazywał na taki pogrom. W pierwszych minutach lepsze wrażenie sprawiali gracze Siarki Tarnobrzeg, którzy częściej byli przy piłce oraz stworzyli sobie więcej okazji. Z czasem jednak do głosu doszedł Hutnik Kraków, który w 7. minucie miał świetną sytuację. Uderzał Krzysztof Świątek, ale Piotr Pietryga nie dał się zaskoczyć.

Nudy na Suchych Stawach nie było, a okazje starali się stwarzać zarówno jedni jak i drudzy. Siarka przez pierwsze 25 minut lepiej się prezentowała na murawie oraz była aktywniejsza, lecz niewiele z tego wynikało. Konkretniejszy był jednak Hutnik, który w 28. minucie objął prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Patryk Serafin.

Podopieczni Andrzeja Paszkiewicza dostali wiatru w żagle i pięć minut później prowadzili już 2-0, a z gola cieszył się ponownie Serafin, który dobił uderzenie Marka Assiniora. Siarka nie tak to sobie wyobrażała. Tarnobrzeżanie jednak nie zamierzali tak tego zostawiać i szybko ruszyli do odrabiania strat. Miejscowi jednak dobrze się bronili.

Siarka popełniała tego dnia sporo błędów, a konsekwencją jednego z nich, był rzut karny za faul Pietrygi na Assiniorze w 41. minucie. Do piłki tym razem podszedł Krzysztof Świątek, który pewnym uderzeniem pokonał bramkarza przyjezdnych. Po chwili Hutnik otrzymał kolejną "jedenastkę", a tym razem faulowany był Jakub Marcinkowski. Do futbolówki ponownie podszedł Świątek, który nie dał szans Pietrydze.

Hutnik po przerwie nie zatrzymywał się i nadal był stroną przeważającą w tym spotkaniu. Siarka jednak nie poddawała się i cały czas próbowała nawiązać walkę z ekipą z Krakowa. W 68. minucie piłkę do siatki skierował Kamil Adamek, jednak arbiter tego trafienia nie uznał. Po chwili zaś okazję miał Piotr Cichocki, ale uderzył w poprzeczkę.

Niewykorzystane sytuacje się zemściły i w 73. minucie było już 5-0, a bramkę zdobył Mark Assinior. Nowohucianie nie zatrzymywali się i w kolejnych minutach szukali okazji do podwyższenia prowadzenie. To udało się w samej końcówce, a do siatki trafił Patryk Kieliś, który wykorzystał podanie Świątka.

1-0 Patryk Serafin (28)
2-0 Patryk Serafin (33)
3-0 Krzysztof Świątek (43-rzut karny)
4-0 Krzysztof Świątek (45-rzut karny)
5-0 Mark Assinor (73)
6-0 Patryk Kieliś (89)

Hutnik Kraków: Szewczyk – Zięba (76. Kieliś), Głogowski, Andrzejewski – Urban, Marcinkowski (81. Królikowski), Świątek, Serafin – Iwanicki (68. Drąg), Jacak (76. Zawadzki) – Assinor

Siarka Tarnobrzeg: Pietryga – Józefiak, Stefanik, Bierzało (78. Kwaśniewski), Stańczyk (46. Bałdyga) – Tyl (46. Rogala) – Kaliniec, Sulkowski, Zawiślak, Yatsenko (46. Cichocki) – Lewicki (46. Adamek)