2022-08-06 14:56:23

Stal Stalowa Wola została pokonana przez Cracovię II w pierwszym meczu sezonu

Pierwsza kolejka Stali Stalowa Wola, która zmierzyła się dziś na wyjeździe z Cracovią II nie poszła po myśli zawodników z Podkarpacia. Stalówka przegrała premierowe spotkanie nowego sezonu 2-4. Mecz cechował się olbrzymią dynamiką, a druga połowa zaowocowała sporą ilością bramek.

Kibice rezerw Cracovii na premierowego gola nie musieli długo czekać. Do pierwszej groźnej sytuacji doszło w 4.minucie spotkania, a krakowskie “Pasy” zamieniły dogodną sytuację na gola. Dobre podanie Thiago wykorzystał Sebastian Strózik i wpakował futbolówkę między słupki. Stal Stalowa Wola próbowała poprawić swoją dyspozycję kilka minut później, na czystą pozycję wyszedł Jakub Kowalski, ale jego strzał został zablokowany przez bramkarza przeciwników.

Cracovia II nadal napierała, a swoje próby na podwyższenie wyniku zaliczyli jeszcze Marcin Budziński i Mariusz Szuszkiewicz. Zaowocowało to bramką na cztery minuty przed przerwą. Krystian Bracik wykorzystał zamieszanie pod bramką Stali i celnie przymierzył w światło bramki.

Druga połowa rozpoczęła się pod znakiem dominacji “Stalówki”, która nabrała motywacji by zbliżyć się wynikiem do gospodarzy. Dobrymi interwencjami musiał popisać się golkiper rezerw z Krakowa. Mimo tego, po raz kolejny wyższość pokazały “Pasy” podwyższając wynik na 3-0 za sprawą Thiago. Szybko jednak odpowiedzieli na to zawodnicy Stali, zaliczając swojego premierowego gola w tym sezonie. Kacper Myszogląd z bliskiej odległości pokonał Wilka i wpisał się tym samym na listę strzelców. Tylko cztery minuty wystarczyły gospodarzom na to, by padła kolejna bramka, a nadzieje Stalowej Woli na odrobienie strat zmalały. Szansę tym razem dostał Strózik wykonując celnie rzut karny.

Tempo w Rącznej ciągle rosło. Stal nie poddawała się i dążyła do tego, aby poprawić swoją sytuację na boisku. Pokazała to druga bramka gości, autorstwa Przemysława Stelmacha. O dynamice tego spotkania świadczył fakt, że w 10 minut kibice obejrzeli aż cztery bramki. Mimo sporych chęci ekipy z Podkarpacia, zwycięsko wyszli z tego starcia gospodarze notując pierwsze trzy punkty na swoim koncie.

1-0 Sebastian Strózik (4)

2-0 Krystian Bracik (44)

3-0 Thiago (60)

3-1 Kacper Myszogląd (64)

4-1 Sebastian Strózik (68)

4-2 Przemysław Stelmach (70)

Cracovia II: Wilk, Stachera, Wójcik, Bracik, Budziński, Thiago, Knap, Ożóg, Jodłowski, Kapek, Strózik.

Stal Stalowa Wola: Smyłek, Kucharczuk, Hudzik, Olszewski, Duda, Marut, Stelmach, Lebioda, Kowalski.