2022-06-27 10:07:00

Klasyk Podkarpacki 2022 za nami. Wystartowało ponad 200 zawodników

Partnerem wydarzenia było Województwo Podkarpackie.
Kolejna edycja wyścigu kolarskiego pod nazwą Klasyk Podkarpacki za nami. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników i zawodniczek.

Trasa czwartej już edycji Klasyka Podkarpackiego obejmowała odcinek o długości 77 km. Przebiegała przez trzy powiaty - rzeszowski, brzozowoski i strzyżowski.

Kolarze przejechali przez malownicze tereny województwa podkarpackiego ze startem i metą w gminie Lubenia. Na wymagającej trasie biegnącej przez teren Pogórza Dynowskiego, musieli zmierzyć się z dziewięcioma podjazdami o łącznej sumie przewyższeń 1300 metrów.

Wśród mężczyzn zwyciężył Dawid Nytko z czasem 2 godz. 1 min. 41 sek., który najlepiej finiszował z pięcioosobowej grupy. Drugi był Patryk Marcinkowski, a trzeci Damian Baroszek. Wśród kobiet triumfowała Monika Węgrzyn.

Honorowy patronat nad imprezą objął marszałek województwa podkarpackiego.