2022-06-08 23:07:00

Blamaż reprezentacji Polski w starciu z Belgią

Zaczęło się kapitalnie, a skoczyło się katastrofą. Reprezentacja Polski mimo że jako piewsza objęła prowadzenie, to ostatecznie przegrała z Belgią 6-1.

Reprezentacja Polski ambitnie podeszła do meczu z Belgią i od pierwszych minut ruszyła do ataku. Z czasem do głosu doszli gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka niezłych okazji, ale brakowało skuteczności. "Biało-czerwoni" także mieli swoje okazje i w 28. minucie zdobyli gola na 0-1, a jego autorem był Robert Lewandowski, który wykorzystał dogranie Sebastiana Szymańskiego.

To widocznie podrażniło Belgów, którzy szybko ruszyli do odrabiania strat. Miejscowi atakowali i stwarzali sobie sytuacje, jednak "biało-czerwoni" dobrze się bronili. Zespół dowodzony przez Roberto Martineza cały czas napierał i w 42. minucie dopiął swego, a gola zdobył Axel Witsel, który wykorzystał zamieszanie i pokonał Bartłomieja Drągowskiego.

Miejscowi w końcówce starali się jeszcze strzelić bramkę na 2-1, ale Polska skutecznie odpierała ataki rywala. "Biało-czerwoni" po zmianie stron probowali odzyskać prowadzenie. Podopieczni Czesława Michniewicza stworzyli sobie kilka niezłych okazji, ale więcej konkretów było po stronie Belgów, którzy w 59. minucie objęli prowadzenie, a gola zdobył Kevin de Bruyne.

Reprezentacja Belgii wrzuciła piąty bieg i coraz śmielej zaczęła sobie poczynać na murawie. Miejscowi napierali i z każdą minutą ich przewaga rosła, ale "biało-czerwoni" jakoś sobie radzili. Ekipa Roberto Martineza nie odpuczała i w 73. minucie było już 3-1, a Bartłomieja Drągowskiego pokonał tym razem Landro Trossard.

Belgia robiła swoje, a kolejne gole dla niej były kwestią czasu. Nudy nie było a zespół gospodarzy zdobył jeszcze trzy gole. Na listę strzelców wpisali się Trossard oraz Leander Dendoncker, a wynik w doliczonym czasie gry, ustalił Loïs Openda. Polska kolejny mecz rozegra w sobotę 11 czerwca 2022 roku, a jej rywalem będzie Holandia. Początek spotkania o 20:45.

Belgia - Polska 6-1 (1-1)

0-1 Robert Lewandowski (28)
1-1 Axel Witsel (42)
2-1 Kevin De Bruyne (59)
3-1 Leandro Trossard (73)
4-1 Leandro Trossard (80)
5-1 Leander Dendoncker (83)
6-1 Loïs Openda (90)

Belgia: Mignolet – Alderweireld, Vertonghen, Dendoncker – Castagne (84. T. Hazard), Tielemans, Witsel (84. Faes), Carrasco – De Bruyne (75. De Ketelaere), Batshuayi (84. Openda), E. Hazard (66. Trossard)

Polska: Drągowski – Gumny, Glik, Bednarek, Puchacz (46. Bereszyński) – Żurkowski, Krychowiak (46. D. Szymański) – Kamiński (81. Zalewski), Zieliński, S. Szymański (66. Cash) – Lewandowski (69. Buksa)