2022-06-08 22:19:00

Igloopol Dębica gładko pokonał SPEC Stal Łańcut

Piłkarze Igloopolu Dębica nie dali szans beniaminkowi. Podopieczni Łukasza Cabaja w środowe popołudnie pewnie pokonali SPEC Stal Łańcut.

Od początku spotkania, stroną przeważającą był Igloopol Dębica, który stworzył sobie więcej okazji bramkowych. Podopieczni Łukasza Cabaja prowadzenie objęli w 13. minucie, a piłkę w siatce umieścił Adrian Brzostowski. Popularne "Morsy" nie zamierzały się zatrzymywać i szybko rozpoczęły poszukiwania trafienia numer dwa.

Dębiczanie na 2-0 podwyższyli w 20. minucie, a tym razem do siatki trafił Igor Tarała. SPEC Stal Łańcut w kolejnych minutach starała się zmniejszych straty i stworzyła sobie kilka sytuacji. Kibice na nudę nie mogli narzekać. Igloopol jednak dobrze grał w obronie i skutecznie odpierał ataki rywala i na przerwę schodził w lepszych humorach.

Druga odsłona świetnie zaczęła się dla Igloopolu, który w 53. minucie strzelił gola numer trzy, a jego autorem był Adrian Brzostowski. Gracze z Dębicy cały czas napierali, choć Stal też miała swoje sytuacje. "Morsy" na 4-0 podwyższyły pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, a piłkę w siatce umieścił Kamil Kasprzykowski.

Ostatnie słowo należało jednak do Stali, która trzy minuty później zmniejszyła straty, a gola zdobył Dawid Bieniasz. Łańcucianie próbowali jeszcze strzelić kolejne bramki, ale Igloopol dobrze grał w obronie i wynik już nie uległ zmianie. Dębiczanie dzięki wygranej przypieczętowali utrzymanie w 4 lidze podkarpackiej.

1-0 Adrian Brzostowski (13)
2-0 Igor Tarała (20)
3-0 Adrian Brzostowski (53)
4-0 Kamil Kasprzykowski (85)
4-1 Dawid Bieniasz (88)