2022-06-08 18:52:00

KS Wiązownica pokonał Orła Przeworsk i awansował do 3 ligi gr. IV

Piłkarze KS-u Wiązownica awansowali do 3 ligi gr. IV. Podopieczni Marcina Wołowca w środę pokonali Orła Przeworsk i wobec porażki Izolatora Boguchwała z Sokołem Kamień, "czerwono-biali" na dwie kolejki przed końcem sezonu 2021/22 mogą się cieszyć z promocji do wyższej klasy rozgrywkowej.

Od początku spotkania stroną przeważającą był KS Wiązownica. Podopieczni Marcina Wołowca ruszyli do ataku, a na prowadzenie wyszli już w 12. minucie, a piłkę w siatce umieścił Patryk Zieliński. Orzeł Przeworsk nie zamierzał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat. Kibice oglądali dobre zawody.

Nudy nie było, a Orzeł za wszelką cenę próbował doprowadzić do wyrównania, ale miejscowi dobrze grali w obronie. Ostatecznie do przerwy więcej trafień nie odnotowano i na tą w lepszych nastrojach schodził zespół z Wiązownicy. Druga odsłona kapitalnie zaczęła się dla podopiecznych Marcina Wołowca, którzy w 52. minucie podwyższyli na 2-0, a do siatki trafił Kacper Rop.

KS Wiązownica nie zatrzymywał się i cały czas atakował. Orzeł także starał się stwarzać okazje bramkowe, jednak miejscowi byli konkretniejsi. W 73. minucie było już 3-0, a na listę strzelców wpisał się Rop. Przeworszczanie próbowali jeszcze odrobić straty, ale też popełniali błędy. Goscie mecz kończyli w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę 120 sekund później ujrzał Bartłomiej Buczek, za uderzenie Rafała Surmiaka.

Podopieczni Marcina Wołowca w kolejnych minutach stworzyli sobie kilka niezłych okazji, jednak żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. Wynik już nie uległ zmianie, a po końcowym gwizdku KS Wiązownica mógł cieszyć się z awansu do 3 ligi gr. IV, bowiem Izolator Boguchwała przegrał na wyjeździe z Sokołem Kamień. Dla Orła dzisiejsza porażka oznacza spadek z 4 ligi podkarpackiej.

0-1 Patryk Zieliński (12)
0-2 Kacper Rop (52)
0-3 Kacper Rop (73)