2022-05-23 11:55:58

Klasa O Jarosław: Lider rozprawił się z ostatnim Czuwajem!

W jarosławskiej klasie okręgowej zespoły rozegrały następną, już 28. Kolejkę. Dobrze poradziły sobie dwa pierwsze zespoły, jednak zamykający podium Santos Piwoda pogubił punkty. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć.

LKS Skołoszów powrócił na dobre na odpowiednie tory i bez problemu poradził sobie z Czuwajem Przemyśl, wygrywając 4-1. Jako pierwszy między słupki celnie przymierzył w 8.minucie spotkania Albert Zarębiński. Potem na błędzie bramkarza Czuwaju skorzystał Taras Mariash. W pierwszej połowie na 3-0 bramkę dołożył jeszcze Wojciech Pilawa. Ostatniego gola dla lidera utrafił Jacek Broda. Na trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry goście zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Bartosza Mrozka.

Czarni Pawłosiów zaliczyli kolejną porażkę. Tym razem stało się to na wyjeździe, a rywalem był MKS Start Pruchnik (3-1), dla którego celni byli Kamil Rożek, Dawid Gemra i Kacper Rabczak. Jedyną bramkę w drużynie gości miał okazję ustrzelić Maciej Sikora.

KS Szówsko podzielił się punktami z LKS-em Promyk Urzejowice. Drużyny zaliczyły jeden punkt i zakończyły mecz wynikiem 2-2. Pierwsi strzelili goście dzięki Albertowi Kondrackiemu. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bowiem już minutę później między słupki trafił zawodnik gospodarzy Dawid Golba. U nich celny był jeszcze Jakub Bajorski, natomiast w Promyku- Dawid Dziedzic.

Dobrze wypadł wicelider Pogoń-Sokół Lubaczów, który pokonał 2-0 na wyjeździe Płomień Morawsko. Drogę do siatki odnaleźli w tym spotkaniu Michał Krzemiński oraz Piotr Hawylak. Dwa gole udało się strzelić także GKS-owi Orły, który jako gość pokonał 2-1 Huragan Gniewczyna. Mimo, że Huragan otworzył wynik w 7.minucie po strzale Marcina Piątka, Orły miały w swojej drużynie Mateusza Śwista, który wyrównał i dał prowadzenie w swojej drużynie.

Podział punktów także w Świętem, gdzie tamtejsza Sanoczanka zremisowała 3-3 z MKS-em Radymno. U gospodarzy między słupki trafili dwukrotnie Kacper Karbownik oraz Tomasz Sęga. W drużynie z Radymna- Dariusz Walczak, Adrian Buczkowski, padła też bramka samobójcza rywali.

Wygraną zaliczyła Granica Stubno, która pokonała u siebie 1-0 Łęk Ostrów. Strzelcą zwycięskiej bramki był Lucjan Gawron. Wyższa wygrana padła łupem Orła Torki, który był lepszy (4-1) od Sanu Gorzyce. Wynik otworzono już w 6.minucie, za sprawą Martina Adamskiego z Orła. Potem rezultat podwyższyli Miłosz Mroziński, Wiktor Wiątek i Grzegorz Gierczak. Bramkę kontaktową udało się odnotować Wojciechowi Myłkowi z Gorzyc.

Identyczny wynik padł w starciu Santosu Piwoda ze Startem Lisie Jamy, tylko w tym przypadku to gospodarze byli na przegranej pozycji. U nich futbolówkę do bramki skierował celnie Grzegorz Broda, natomiast w Starcie mogli liczyć na Kamila Pytla, Huberta Ważnego oraz Kacprta Kalitę.