2022-05-23 22:40:35

Klasa O Rzeszów: Rezerwy Stali Rzeszów wykorzystały potknięcie Włókniarza i zajęły fotel lidera

Za nami 29. kolejka rzeszowskiej okręgówki. Stal II Rzeszów wykorzystała remis Włókniarza Rakszawy i wskoczyła na fotel lidera.

Włókniarz Rakszawa zremisował z Sawą Sonina 3-3 i stracił pozycję lidera. Niewiele brakowało, a drużyna z Rakszawy przegrałaby to spotkanie. Wynik spotkania już w 5. minucie otworzył Dawid Cichy, później do wyrównania doprowadził Tomasz Wilusz. W drugiej połowie spotkanie również było bardzo, zacięte dla Sawy strzelali jeszcze Grzegorz Słonina i Łukasz Ruman, a dwa gole dla gości w samej końcówce zdobył Dawid Kania

Rezerwy Stali Rzeszów wykorzystały potknięcie Włókniarza i pewnie pokonały GKS Niebylec 2-0. Pierwszą bramkę dla drużyny z Rzeszowa zdobył Piotr Buda, a prowadzenie podwyższył Mateusz Michasiewicz i Stalowcy objęli pozycję lidera.

Strumyk Malawa przegrał ze Strugiem Tyczyn 3-4. Strug szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Krzysztofa Domino i Sebastiana Korbeckiego, kolejne trafienia w drugiej połowie dołożyli jeszcze ponownie Sebastian Korbecki i Dominik Ferenc. Dla gospodarzy dwa razy trafił Dawid Kierepka i raz Paweł Odrzywolski

W Sokołowie Małopolskim kibice mogli zobaczyć aż osiem bramek. Ostatecznie Sokół pokonał ekipę z Błażowej 5-3. W pierwszych sześciu minutach dwa trafienia na swoim koncie miał już Konrad Panek, później dla drużyny gospodarzy trafiali jeszcze Kamil Sidor, Michał Uram i Daniel Ziobro. Dla Błażowianki dwa razy strzelał Michal Karnas i raz Mikołaj Wania.

KS Zaczernię pokonał Orła Wólkę Podleśną 2-1. Gospodarze w pierwszej połowie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a bramki zdobyli Adrian Cieśla i Sławomir Śliwa. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Piotr Smycz. W innym meczu KS Stobierna jedną bramką pokonał Jedność Niechobrz. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Przemysław Tomaka.

Pięć bramek padło w Strzyżowie, gdzie Wisłok zmierzył się z Zorzą Trzeboś. Ostatecznie lepsi w tym meczu okazali się przyjezdni. Dla drużyny z Trzebosi bramki zdobyli Krystian Radomski, Mariusz Socha i Damian Szeliga, a dla gospodarzy Jakub Gruca i Dawid Błażejewski.

Rezerwy Resovii zremisowały z KS Przybyszówka 2-2. Dla Resovii bramki zdobyli Radosław Juda i Filip Futyma a dla drużyny z Przybyszówki strzelali Michał Chmiel i Adrian Wołoch.

Wola Dalsza pokonała Grunwald Budziwój, który znajduje się na samym końcu ligowej tabeli 2-1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, najpierw dla gospodarzy trafili Miłosz Olejarka i Jakub Magryś, a dla gości jedną bramkę zdobył Jakub Borowiec.