2022-05-24 09:25:05

Klasa O Krosno: Pogrom Startu Rymanów, siedem goli w Kołaczycach!

W ostatni weekend swoje mecze rozegrały zespoły krośnieńskiej klasy okręgowej. Świetnie poradził sobie lider, który rozgromił przeciwnika. Dobrze poszło też Czarnym Jasło, a aż siedem goli padło w Kołaczycach! Sprawdźcie podsumowanie wszystkich starć.

W Dukli humory nie dopisały. Tamtejsza Przełęcz przegrała 1-5 z Czarnymi Jasło. Strzelanie gości rozpoczęło się od 11. minuty, kiedy między słupki trafił Przemysław Filipiak, potem hat-tricka zaliczył Marcin Krajewski, a jedno trafienie odnotował Patryk Fryc. Bramkę kontaktową dla Dukli strzelił Konrad Wajs, na minutę przed końcem podstawowego czasu gry.

Bezbramkowo zakończył się mecz Nafty-Splast Jedlicze z Zamczyskiem Odrzykoń. Nieco wyższy wynik padł w Targowiskach, gdzie tamtejszy Partyzant musiał uznać wyższość (0-1) Markiewicza Krosno. Autorem trafienia dla gospodarzy i przyczynienia się do zdobycia trzech punktów był w 13. minucie spotkania Daniel Jucha.

Zupełnie inne emocje towarzyszyły Ostoi Kołaczyce, która pokonała 5-2 Przełom Besko. Już dwie minuty po rozpoczęciu zmagań piłkę miedzy słupki wpakował zawodnik gospodarzy Piotr Kosiba. Odpowiedział piłkarz Beska-Konrad Kijowski, a drugie trafienie gości zaliczył Mateusz Zajączkowski. Kołaczyce odnotowały jeszcze cztery celne strzały- Tomasza Kotulaka, Mateusza Juszkiewicza, Sławomira Sienickiego i Mateusza Biernackiego.

Jabłonica Polska wygrała swoje spotkanie 2-1 z Beskidem Posada Górna. Autorem trafień na wagę zwycięstwa był Sebastian Meier. Pierwszego i jedynego gola w tym meczu dla Beskidu ustrzelił Jakub Mazurkiewicz. Taki sam wynik padł dla Zamczyska Mrukowa oraz Tempa Nienaszów. Tutaj również dwa celne strzały oddał zawodnik gospodarzy- Piotr Stachurski. Gol dla gości padł za sprawą Wojciecha Kiełtyki.

Pogrom w Rymanowie! Start rozprawił się 6-0 z Grabówką i zaliczył wysokie zwycięstwo. Po dwa gole zapisał sobie Filip Brożyna, Bartłomiej Wojtasik i Paweł Litarowicz. Wiki Sanok przegrały 1-4 z mocnym Cosmosem Nowotaniec, którzy mogli liczyć na swoich zagranicznych piłkarzy. U gospodarzy jedyną bramkę odnotował Brajan Milczanowski, natomiast w Cosmosie byli to: Piotr Gomułka, Bruno henrique De morais crespo, Denys Damianenko, Malik st.Prix.