2022-05-24 14:25:56

ORLEN Upstream SRS Przemyśl w dobrym stylu zakończył sezon Ligi Centralnej

Ostatni mecz sezonu 2021/2022 Ligi Centralnej poszedł po myśli ekipy ORLEN Upstream SRS-u Przemyśl! Zespół z Podkarpacia pokonał Nielbę Wągrowiec 33-31. Dzięki tej wygranej Przemyśl utrzymał 5. miejsce w tabeli, które przed  startem rozgrywek było uważane na ogromne osiągnięcie. Tak jest i teraz.

W pierwszej połowie zdecydowanie zauważalna była dominacja Orlen Upstream SRS-u Przemyśl. Początkowo z zespołem Nielby Węgrowiec następowała wymiana punktów, jednak przemyślanie zaczęli budować przewagę. Świetnie spisywała się zwłaszcza druga linia, w której dowodzili: Tomasz Biernat, Kamil Guzdek i schodzący ze skrzydła Patryk Walczyk. Swoją ciężką pracę dokładał między słupkami Adam Iwasieczko. Między dziesiątą a dziewiętnastą minutą Gladiatorzy prowadzili aż 10-1!

Druga połowa nie była już tak efektowna. Goście, mimo że wystąpili bez swojego lidera, najskuteczniejszego gracza całej Ligi Centralnej - Pawła Gregora, nie chcieli oddać tego meczu bez walki i zabrali się za odrabianie dość sporej straty punktowej. Dwanaście minut przed końcem meczu przewaga SRS-u zmalała do tylko trzech „oczek”. To jednak nie zaważyło na wyłonieniu zwycięzcy. Przemyśl utrzymał nerwy na wodzy, a główna w tym zasługa zawodnika, który otrzymał miano MVP spotkania, Mateusza Kroczka. Skupienie w końcówce przyniosło oczekiwane efekty, czyli wygraną w tym meczu i zakończenie sezonu na bardzo dobrym, piątym miejscu.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – Nielba Wągrowiec 33-31 (21-14)
ORLEN Upstream SRS: Sar, Barnaś, Iwasieczko – Biernat 3, Walczyk 4, Guzdek 3, Stołowski 4, Kipp 2, M. Kroczek 10, Krytski 4, Światłowski 3.
Nielba: Gawlik, Dąbrowicz, Jankowski – Chomko 0, Wachowiak 1, Drzazgowski 6, Tepper 1, Skrzypczak 0, Marcinkowski 1, Szmania 1, Widziński 4, Przychodzień 7, Duszyński 5, Kelm 5.