2022-04-18 12:24:27

Klasa O Krosno: Czarni Jasło wrócili na dobry szlak po trzech porażkach z rzędu

Pograli też w krośnieńskiej okręgówce w ubiegłą, świąteczną sobotę. Dobre wyniki odnotowały zespoły Nafty - Splast Jedlicze, Kołaczyc Ostoja i Patryzantu Targowiska. Emocji nie brakowało w wielu spotkaniach. Przeczytajcie podsumowanie 22. kolejki.

Lider nie zawiódł, chociaż stracił dwie bramki. Start Rymanów wygrał 5-2 z Szarotką Uherce i mógł spokojnie świętować. Cztery bramki dla zwycięzców odnotował Rafał Nikody, a jedną otrzymali od rywali w postaci gola samobójczego. Ostatni zespół w tabeli mimo przegranej, dzielnie walczył na boisku.

W świetnych nastrojach są zawodnicy Nafty – Splast Jedlicze, którzy nie dali szans przeciwnikom i wygrali z Markiewicza Krosno 4-0.  Strzelanie zaczęło się w 27. minucie starcia. Konrad Słowik wpisał się na listę strzelców dwa razy, poza nim między słupki trafili też Kacper Szura oraz Szymon Serwiński.

Wysoki wynik także padł w pojedynku Kołaczyc Ostoja z Grabówką, gdzie kibice zobaczyli rezultat 5-1. Chociaż to Grabówka jako pierwsza strzeliła, za sprawą gola Piotra Nowaka w 4.minucie, to gospodarze odrobili stratę z dużą nawiązką. W Ostoi celni byli Sławomir Senicki, dwukrotnie Szymon Grzesiak oraz dwa razy Dawid Góra.

Taki sam rezultat padł między Targowiskami a Jabłonicą Polską. Jakub Frączek wpakował dwa gole i dał spokój Targowiskom oraz możliwość budowania dalszych akcji. Kontynuowali to Mateusz Filar i poprawił ponownie Frączek. Jako ostatni przypieczętował zwycięstwo Mateusz Krakoś. Bramkę kontaktową dla Jabłonicy odnotował Sebastian Meier.

Mrukowa Zamczysko 3, Wiki Sanok 1- tak przebiegło kolejne spotkanie. Zaczęła ekipa z Sanoka za sprawą Kamila Demkowskiego. Potem losy nieco się odwrócili, bo trzy bramki wpakowała Mrukowa i to ona wyszła z tego starcia zwycięsko. U nich na punkty zapracowali Jarosław Twardzik, Michał Baciak i Edward Baciak.

Identyczny wynik w meczu Przełęczy Dukla z Nowotańcem Cosmos z tym, że to ci drudzy cieszą się z punktów. Zaczęli goście od 9.minuty, kiedy gola strzelił Piotr Laskowski. W tej drużynie do korzystnego rezultatu doprowadził Denys Demianenko. W Dukli na listę strzelców zapisał się Michał Latkiewicz.

Jedyny remis 1-1 w tej kolejce obejrzeli kibice Nienaszowa Tempo oraz Beska Przełom. Długo prowadzili gospodarze dzięki Marcinowi Walczykowi. Jeden punkt odratował w doliczonym czasie gry dla Beska Sebastian Wojtoń.

Nie zawiedli z pewnością Czarni Jasło, którzy świętowali po trzech porażkach z rzędu. Wynikiem 4-1 ograli Beskid Posada Górna. Pierwsza bramka padła łupem Bartosza Madeja, który po błędzie bramkarza sprytnym technicznym strzałem skierował piłkę do bramki. Dwa kolejne gole są autorstwa wracającego po kilku miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją Łukasza Urbana. Ostatnie trafienie to zasługa duetu Karol Szydło i Bartek Rodak, ten drugi ograł bramkarza i wpakował futbolówkę do pustej bramki. W Beskidzie celny był Piotr Świder.