2022-04-18 15:27:13

Klasa O Stalowa Wola: Stal Gorzyce została nowym liderem [Podsumowanie 20. kolejki]

Za nami sobotnie mecze Klasy O Stalowa Wola. Stal Gorzyce po efektownym zwycięstwie została nowym liderem, a Stal Nowa Dęba w końcu się przełamała i odniosła pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Zobaczcie, co jeszcze wydarzyło się w ostatniej kolejce.

Stal Gorzyce pewnie pokonała Pogoń Leżajsk, która zajmuje ósme miejsce w tabeli 3-0. Dwa trafinia już w pierwszej połowie zaliczył Grzegorz Szymanek, a w 65. minucie kolejną bramkę dołożył Rafał Machowski z rzutu wolnego. Tym samym Stal Gorzyce została nowym liderem.

Kolejną wygraną zanotowali zawodnicy Uni Nowej Sarzyna, którzy od początku tej rundy są w znakomitej dyspozycji. Goście pokonali Trasdźwig Stale 3-0. Od pierwszych minut było widać ich zdecydowaną przewagę, już w 6. minucie wynik spotkania otworzył Artur Łuczak. Po dwóch kwadransach Unia wyszła już na dwubramkowe prowadzenie, kiedy to po niefortunnej interwencji jeden z zawodników gospodarzy umieścił piłkę we własnej bramce. W 90. minucie kolejny raz do siatki trafił Artur Łuczak i podwyższył wynik spotkania.

Rezerwy Siarki Tarnobrzeg na własnym boisku podejmowały Azalię Wolę Zarczycką. "Siarkowcy" po dobrym spotkaniu wygrali 2-0 a autorami bramek byli Krzysztof Zawiślak i Paweł Mróz. Stal Nowa Dęba pokonała również 2-0 plasującą się na dnie tabeli LKS Brzyską Wolę. Bramki dla gospodarzy zdobyli Ayoub Kherouf i Paweł Nowak.

Cztery bramki mogli oglądać kibice w Stalowej Woli, gdzie rezerwy "Stalówki" zremisowały 2-2 z LZS Ździary. Wynik w 37. minucie otworzył Wojciech Sobiło. Gospodarze za odrabianie strat wzięli się na początku drugiej połowy i do wyrównania doprowadził Michał Biskup, a chwilę później wynik podwyższył Bartosz Marchewka. Goście wyrównal w 81. minucie a autorem bramki był Piotr Wojtas

W pojedynku sąsiadów z ligowej tabeli lepszy okazał się ŁKS Łowisko i pokonał Olimpię Pysznica 2-0. Bramki dla ŁKSu Łowisko zdobyli Robert Leja i Paweł Hanula. W innym meczu LZS Rzeczyca Długa zremisowała z Sanem Kłyżów 2-2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jakub Turek i Mariusz Stelmach a dla gości strzelali Szymon Siuta i Piotr Pięta.