2022-04-12 10:17:00

Klasa O Rzeszów: Włókniarz Rakszawa został nowym liderem, a Stal II Rzeszów wygrała derby [Podsumowanie 21. kolejki]

Za nami 22. kolejka Klasy O Rzeszów. Tym razem pogoda nie przeszkodziła i wszystkie mecze odbyły się zgodnie z planem. Włókniarz Rakszawa wysokim zwycięstwem zapewnił sobie fotel lidera, a ciekawie było również w Rzeszowie, gdzie w derbach lepsze okazały się rezerwy Stali Rzeszów.

KS Zaczernie, od początku tej rundy radzi sobie znakomicie. W sobotę wyruszyli do Tyczyna aby powalczyć o punkty z liderem. Drużyna z Zaczernia od początku postanowiła postawić trudne warunki i ostatecznie wygrała 2-0. Bramki dla gości zdobyli Sławomir Śliwa i Kacper Rączka. Dla drużyny Strugu jest to druga porażka z rzędu.

Niepowodzenie drużyny z Tyczyna szybko wykorzystał Włókniarz Rakszawa i wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. Miejscowi wysoko pokonali drużynę Grunwalda Budziwój, która obecnie plasuje się na ostatnim miejscu ligowej tabeli, aż 6-1.

W pierwszej połowie gracze z Rakszawy trzykrotnie trafiali do bramki rywali w niespełna dziesięć minut. Autorami bramek byli Adrian Szyszka, Dawid Kania i Bohdan Kunynets. Honorowe trafienie dla Grunwalda Budziwój zaliczył Kuba Borowiec z rzutu karnego. Na Włókniarzu nie zrobiło to jednak większego wrażenia i w drugiej połowie do siatki trafili kolejno Łukasz Bursztyka, Maciej Zaracki i Jakub Bolesławski.

W Rzeszowie mogliśmy oglądać derby. Na bocznym boisku Resovii zmierzyły się rezerwy dwóch odwiecznych rywali. Lepsi okazali się gracze Stali II Rzeszów, którzy pokonali rezerwy Resovii 2-1. Dla Stali strzelali Aleksander Okoń i Dariusz Jarecki a dla Resovii z 30 metrów pięknym trafieniem piłkę w siatce umieścił Mateusz Oleszko.

Interesujące spotkanie odbyło się również w Błażowej. Kibice oglądali tam aż siedem bramek, a efektownym zwycięstwem popisali się miejscowi. Gospodarze pokonali Jedność Niechobrz 5-2. Po dwa trafienia dla Błażowianki zaliczyli Michał Karnas i Maciej Kruła a dla gości bramki zdobyli Dariusz Szeliga i Nikodem Kot w ostatniej minucie spotkania.

Sokół Sokołów Małopolski uległ na własnym boisku Sawie Sonina 2-3. Bramki dla podopiecznych trenera Macieja Grada zdobyli: Grzegorz Słonina, który tą bramką zanotował setne trafienie w klubie, a także Marcin Rejman i Damian Rataj. W innym meczu Strumyk Malwa przegrał z niżej notowaną drużyną KS Stobierna 0-2.

W kolejnym spotkaniu derbowym Zorza Trzeboś zremisowała z Orłem Wólką Niedźwiedzką 1-1. Spotkanie otworzył Przemysław Kraska, a gospodarze doprowadzili do wyrównania dopiero w siedemdziesiątej minucie. W innym spotkaniu kolejną porażkę zanotował GKS Niebylec, tym razem z Wisłokiem Strzyżów 1-4, a KS Przybyszówka pokonał 3-2 zespół Woli Dalszej.