2022-04-11 10:54:47

Klasa O Jarosław: Niespodziewana strata punktów lidera! [Podsumowanie 21.kolejki]

W ubiegły weekend na boiskach zameldowały się zespoły jarosławskiej klasy okręgowej. Były to spotkania w ramach 21. Kolejki. Tym razem pogoda nie grała tutaj głównej roli, a odbyły się niemal wszystkie mecze. Przeczytajcie podsumowanie.

LKS Skołoszów wrócił z wyjazdowego meczu z Promykiem Urzejowice tylko z jednym punktem. Zespoły zakończyły spotkanie 2-2, a sporym utrudnieniem był ulewny deszcz. Pierwsza bramka dająca prowadzenie liderowi padła po rzucie karnym w 17. minucie, jednak już pięć minut później wyrównał zawodnik Promyka- Paweł Drabik. Tuż przed przerwą ponownie Skołoszów wyszedł na prowadzenie po stałym fragmencie gry. W drugiej części Urzejowice zdobyły bramkę na remis po rzucie karnym.

Dublet w Orłach Torki na miarę zwycięstwa ustrzelił Łukasz Głuszko. Jego ekipa wygrała u siebie 2-1 z Płomieniem Morawsko, który chociaż pierwszy prowadził, to nie utrzymał korzystnego wyniku. Jedynego gola dla gości zapisał sobie Grzegorz Owarzany. Niespodziewanie, wyżej notowany Płomień tym razem bez punktów.

LKS Start Lisie Jamy wygrały 3-2 z MKS-em Radymno. Bramkę sprezentował gospodarzom zawodnik gości- Bartłomiej Klepacki po strzale samobójczym. Dla Radymna strzelali jeszcze w 18. minucie Adrian Buczkowski oraz 25.minucie Tomasz Sęga. Dogodną sytuację wykorzystały Lisie Jamy, którym wystarczył dublet, aby wyjść zwycięsko z tego starcia. Na listę strzelców w tym zespole wpisali się Szymon Furgała oraz Hubert Ważny.

W Pruchniku podtrzymana dobra passa. Start ograł LKS Huragan Gniewczyna 4-1. Wszystkie bramki dla gospodarzy padły w drugiej połowie. Do wyniku przyłożyli się Waldi Znamieńczyków, Daniel Ostrzywilk, Kamil Mikłasz oraz Radek Sykała.

Po raz kolejny Czarni Pawłosiów odnotowują remis, tym razem 1-1 padło z Sanoczanką Święte. Jeden punkt nie zmienia wiele w trudnej sytuacji z utrzymaniem w okręgówce dla Pawłosiowa. Podobna sytuacja w Świętem. Dla gospodarzy bramka padła w 83. minucie, kiedy to idealnie z rzutu wolnego przymierzył Artur Bańka i nie dał szans bramkarzowi. Goście jako pierwsi byli na prowadzeniu, w 24. minucie spotkania piłkę do siatki wpakował Damian Kobrzyński.

Santos Piwoda zszedł z boiska z trzema cennymi punktami, po zwycięskim meczu 2-1 z Granicą Stubno. Wszystkie bramki padły dopiero w drugiej części starcia. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się zawodnik gospodarzy- Grzegorz Broda. W 80. minucie ujrzeliśmy strzał Jana Pindaka, a pięć minut później bramkę kontaktową dla Granicy Stubno zapisał sobie Adrian Styś

Niewielka, lecz cenna wygrana dla wicelidera tabeli, MKS-u Pogoń Sokół Lubaczów. Wynik 1-0 odnotowano w spotkaniu z GKS-em Orły. Piłka wpadła między słupki za sprawą Macieja Grabowskiego. W Ostrowie złe humory. Ich Łęk przegrał na własnym terenie 0-2 z KS-em Szówsko. Autorami bramek byli Kacper Trelka oraz Adrian Brodowicz.

Mecz LKS San Gorzyce z Czuwajem Przemyśl został przełożony na 20 kwietnia 2022 roku w związku ze złymi warunkami atmosferycznymi.