2022-04-11 11:14:06

Wygrana Orlen Upstream SRS-u Przemyśl z SPR GKS-em Autoinwest Żukowo

Jednak można liczyć na cuda! Orlen Upstream SRS Przemyśl pokonał dużo mocniejszy GKS Żukowo 29-36. Zespół z Podkarpacia rozegrał świetne spotkanie pod względem taktycznym i może cieszyć się z punktów na koncie.

Po 5. minutach było 0-2, a po 9. minutach 3-3. To zwiastowało prawdopodobną wymianę ciosów przez większość spotkania. Z każdą kolejną minutą rosła przewaga Upstream Przemyśl. Było widać, że mobilizacja i chęć udowodnienia, że w absurdalnie okrojonym składzie także można dokonać wielkich rzeczy, biorą górę.

Ani razu Gladiatorzy nie pozwolili rywalowi na doprowadzenie do remisu. Blisko było pod koniec I połowy, ale znakomicie rozegrana końcówka, kiedy trafili do bramki Kamil Guzdek, Patryk Walczyk i dwukrotnie, na finał połowy, Tomasz Kulka, pozwoliła na 5-bramkowe prowadzenie.  Znakomity początek drugiej połowy pozwolił na utrzymanie korzystnego wyniku aż do końca. Paweł Sar zamurował bramkę, na sześć trafień w ostatnich minutach gospodarze odpowiedzieli ledwie dwoma i bardzo pewne i zasłużone zwycięstwo stało się faktem.

To było 14. zwycięstwo Orlen Upstream w tym sezonie. Wygrana pozwoliła zmniejszyć dystans do podium rozgrywek. Do zajmującego 3. miejsce AZS AWF Biała Podlaska i 4. – Stali Gorzów Wielkopolski tracą ledwie dwa punkty.

SPR GKS Autoinwest Żukowo – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 29-36 (12-17)

SPR GKS Autoinwest: Żurawski, Dudziak – Brzozowiec 1, Ściesiński 0, Porębski 1, Dorsz 9, Stępień 2, Dobrakowski 0, Jagielski 3, Scharmach 0, Gajdziński 1, Karsznia 0, Benkowski 8, Papina 4.

ORLEN Upstream SRS: Iwasieczko, Sar – Walczyk 2, Guzdek 3, K. Kroczek 0, Mochocki 5, Stołowski 7, Kipp 0, Krytski 6, Światłowski 6, Kulka 7.