2022-04-12 13:44:04

Klasa O Dębica: Lider świetnie się bawił, a Przecław stracił już ponad 100 bramek [Podsumowanie 24. Kolejki]

Sporo działo się w dębickiej klasie okręgowej w ubiegły weekend! Najlepsze humory mieli piłkarze liderującej Lechii Sędziszów Małopolski, która ograła rywali 10-0. Przeczytajcie podsumowanie 24. kolejki zmagań.

Nieźle rozstrzelała się Lechia Sędziszów Małopolski, która była bezlitosna dla ostatniego Teamu Przecław i wygrała spotkanie aż 10-0. To już ponad 100 straconych bramek ekipy z samego dołu tabeli. W Lechii zabawa z rywalem zaczęła się w 21. minucie, kiedy do bramki trafił Aleksander Czółno. Potem strzelali kolejno: Kamil Potwora, Kamil Salamon, ponownie dwa razy zdobywca pierwszego gola, Bartłomiej Posłuszny, znów Czółno, dwukrotnie Kamil Wesołowski oraz Amadeusz Krupa.

W Woli Chorzelowskiej Kolorado przegrało 2-3 z Victorią Czermin. Do przerwy kibice zobaczyli remisowy wynik. U gospodarzy trafił między słupki Michał Sikora, a u gości Jakub Zaskalski. W drugiej połowie na prowadzenie wyszła Victoria po strzale Krzysztofa Kawały, który potem dołożył jeszcze gola na miarę zwycięstwa. Kolorado trafiło za sprawą ponownie Michała Sikory, jednak nie udało się doprowadzić do remisu.

Kolbuszowianka Kolbuszowa wróciła do domów z cennymi trzema punktami. Zwycięstwo odniosła z Pogórzem Wielopole Skrzyńskie, które przegrało 3-4. Strzelcami u gości byli Brian Dziedzic, Hubert Jamróz, Piotr Draus. Na listę strzelców w Wielopolu wpisali się Piotr Gruszka, Tomasz Cynarski i Łukasz Stawarz. Jednego gola sprezentowali przeciwnikom w postaci bramki samobójczej.

Chemik Pustków Osiedle zaczął pakować futbolówkę do siatki już bardzo szybko. W 1. minucie celnym strzałem popisał się Dawid Gołąb, który w spotkaniu z Piastem Wolica Piaskowa (5-1) utrafił hat-tricka. Dla Chemika strzelali jeszcze David Jezuit oraz Norbert Nędza. Jedynego gola kontaktowego dla Piasta odnotował Jakub Sado.

Rezerwy Wisłoki Dębica świetnie poradzili sobie z Płomieniem UKS Zagorzyce i wygrali w tym starciu 4:0. Na Euroboisku w Dębicy celnymi strzałami popisali się Patryk Bęben, Sławomir Wanat, Damian Wanat i Filip Jemioło.

Korona Majdan Królewski ponownie bez punktów. Tym razem pogubiła się w spotkaniu z Radomyślanką Radomyśl Wielki 2-3. Dwukrotnie między słupki w drużynie zwycięzców trafił Michał Szlachetka oraz raz Bartłomiej Motyka. W Koronie byli to Tomasz Kędzierski oraz Damian Tęcza.

Po 0 goli w starciu Kamieniarza Golemki z Głowaczową. Zupełnie inaczej było w Chorzelowie, gdzie Sparta uległa Sokołowi II Kolbuszowa Dolna aż 1-7. Początek nie zwiastował takich problemów. Pierwszy strzelił zawodnik Sokoła, Marcin Mokrzycki. Potem wyrównał Patryk Glica, jednak to jedyny celny strzał Sparty. Sokół zaczął dobrze się bawić i popisywać kolejnymi bramkami za sprawą: dwa razy Tomasza Chmielowca, dwa razy Dawida Skupińskiego oraz w doliczonym czasie gry Jakuba Bielenia.

Wicelider nie zawiódł. Smoczanka Mielec wygrała w starciu z Atutem Podborze 3-1. Chociaż pierwsi strzelił Atut za sprawą Bartłomieja Skazy, to Smoczanka wpakowała futbolówkę do siatki trzykrotnie, po uderzeniach Marek Skrzypek, i dwukrotnie Jan Niedbała.