2022-04-10 20:24:54

Eurobud JKS Jarosław pokonał na własnym terenie Piotrcovię Piotrków Trybunalski

Kolejny raz Eurobud JKS Jarosław udowodnił, że jest w świetnej dyspozycji! Łupem jarosławianek padło zwycięstwo z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 32-22. Bohaterem spotkania była Weronika Kordowiecka, która strzegła bramki JKS-u i dawała poczucie bezpieczeństwa.

Pierwszy kwadrans w wykonaniu Eurobud JKS-u Jarosław pokazał kto rządzi w tym starciu. 16 minut wystarczyło, aby strzelić aż siedem bramek. Wszystko to za sprawą ciężkiej do przejścia obrony i mocnej ofensywy. Kolejne minuty to podbudowanie Piotrcovi Piotrków Trybunalski, dające możliwość do zmniejszenia strat do trzech trafień. Po znakomitych interwencjach Weroniki Kordowieckiej w bramce, jarosławianki znów zaczęły wykańczać groźne sytuacje, a na przerwę schodziły z dziesięciopunktowym zapasem.

Druga połowa rozpoczęła się od trzykrotnego popisu w bramce Weroniki Kordowieckiej. Wykorzystując dobrą defensywę, ekipa z Jarosławia zaczęła ponownie działać. Czas wzięty przez trenera gości, był mobilizujący i zespół z Piotrkowa odrobił część strat (25-17). Nie mieli jednak tak solidnej bramkarki, która w mieście nad Sanem była dziś metaforą muru. Czarno-niebieskie wykorzystały tę sytuację i spokojnie dotrwały do końca z bardzo korzystnym wynikiem 32-22.

Eurobud JKS Jarosław - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32-22 (19-10)

Eurobud: Kordowiecka, Kukharchyk, Durasinović - Balsam 11, Gadzina 4, Dorsz 3, Mrden 4, Matuszczyk 1, Nestsiaruk 1, Zimny, Guziewicz, Smolinh 8, Strózik, Vukcević, Kozimur.

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Drażyk 2, Klonowska, Oreszczuk 3, Trawczyńska 2, Królikowska 4, Majsak, Stanisławczyk, Jureńczyk 4, Grobelna, Sobecka 4, Świerczek, Waga 3, Yaschuk, Fesdorf.