2022-04-12 10:18:00

Klasa O Stalowa Wola: Sokół Nisko przegrał u siebie, a rezerwy "Stalówki" nie dotarły na mecz [Podsumowanie 21. kolejki]

Za nami kolejne mecze klasy O. Stalowa Wola. Sokół Nisko niespodziewanie przegrał pierwszy raz od dłuższego czasu, a rezerwy Stali Stalowa Wola nie dojechały na mecz do Woli Zarczyckiej.

Lider przegrał u siebie z Pogonią Leżajsk. Jest to na pewno spore zaskoczenie, gdyż gospodarze w ostatnich spotkaniach radzili sobie znakomicie. Spotkanie od początku było wyrównane i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie klarownej sytuacji. Ta sztuka udała się Pogonii dopiero w końcówce meczu, gdzie Adam Masełek decydującym trafieniem ustalił wynik spotkania i Sokół musiał pogodzić się z porażką 0-1.

Z porażki Sokoła Nisko skorzystali gracze Stali Gorzyce, którzy zbliżyli się do zawodników z Niska w ligowej tabeli. Stal wysoko wygrała z drużyną Wichry Rzerzyca Długa, bo aż 6-0. Hat-tricka w tym spotkaniu ustrzelił Grzegorz Szymanek, a swoje trafienia dołożyli też Kamil Guściora, Adrian Golik i Michał Bernaś.

Unia Nowa Sarzyna również zbliżyła się do czołówki. W meczu domowym zawodnicy Unii pokonali ŁKS Łowisko 4-0. Wynik spotkania z rzutu karnego otworzył Karol Błajda, a chwilę po przerwie ten sam zawodnik podwyższył na 2-0. W ostatnich dziesięciu minutach dla gospodarzy trafili jeszcze Piotr Hanejko i Artur Łuczak.

LKS Ździary po niezwykle zaciętym spotkaniu zremisował z Transdźwigiem Stale 2-2. Pierwszą bramkę zdobyła drużyna ze Ździar, a jej autorem był Albert Kiełbowicz. Chwilę później goście doprowadzili jednak do wyrównania za sprawą Roberta Rzepiela. Na początku drugiej połowy to goście przejęli inicjatywę i po bramce Pawła Dziuby wyszli na prowadzenie, gospodarze nie poddali się i wyrównali w ostatniej akcji meczu, gdzie Patryk Machaj umieścił piłkę w siatce.

Rezerwy Siarki Tarnobrzeg wygrały na wyjeździe. Siarkowcy pokonali San Kłyżów 3-0. Zawodnicy "Stalówki' nie dojechali natomiast na swoje spotkanie i zostali ukarani walkowerem. Tym samym Azalia Wola Zarzycka dopisała trzy oczka do ligowej tabeli.  Olimpia Pysznica wygrała ze Stalą Nowa Dęba 3-2. Bramki dla gości zdobyli Anes Kherouf i Paweł Furtak.