2022-04-09 19:42:00

Developres Bella Dolina Rzeszów awansował do półfinału Tauron Ligi! "Rysice" pokonały BKS BOSTIK Bielsko-Biała

Developres Bella Dolina Rzeszów wygrał z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 3-1. To drugi zwycięstwo "Rysic" z tym rywalem. Tym samym podopieczne Stephana Antigi awansowały do półfinału Tauron Ligi!

Pierwszy set niespodziewanie wygrały siatkarki BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała. Gospodynie w tej partii były zdecydowanie lepsze od Developresu Bella Dolina Rzeszów. Siatkarki z Bielska-Białej górowały na siatce nad "Rysicami". Co chwilę blokowana była Bruna Honorio, która ostatecznie została zdjęta z boiska i pojawiała się na nim Izabella Rapacz. Później Developres złapał trochę wiatru w żagle, ale przy stanie 21-16 Bartłomiej Piekarczyk wziął czas. Ostatecznie pierwszą partie wygrały gospodynie 25-16.

Druga odsłona sobotniej potyczki również lepiej rozpoczęła się dla BKS-u. Bielszczanki wyszły na prowadzenie 4-1. W mierę upływu tego seta coraz lepiej prezentowały się podopieczne Stephana Antigi. Od stanu 16-16 zaczełą rosnąć ich przewaga i ostatecznie tę partię wygrał Developres Rzeszów 25-20.

W trzecim secie lepiej spisywała się drużyna z Rzeszowa, która osiągnęła prowadzenie 10-7. W dalszej części toczyła się wyrównana walka. Jednak i tym razem lepsze okazały się "Rysice", które wyszły na prowadzenie 2-1 w setach. W czwartej partii Developres Bella Dolina Rzeszów nie pozostawił złudzeń rywalkom. Rzeszowianki wygrały 25-13, a w całym meczu 3-1.

Tym samym "Rysice" po raz drugi wygrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała i awansowały do półfinału Tauron Ligi. MVP spotkania została uznana Magdalena Jurczyk.

BKS Bostik Bielsko-Biała – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3 (25:16, 20:25, 20:25, 13:25)