2022-03-05 18:53:00

Korona Rzeszów pokonała Czarnych Trześń i awansowała do półfinału Okręgowego Pucharu Polski

Piłkarze Korony Rzeszów mają bardzo dobre humory po pierwszym meczu o stawkę w 2022 roku. Podopieczni Daniela Bartkowskiego w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski pokonali Czarnych Trześń.

Faworytem sobotniej potyczki była Korona Rzeszów, która już za tydzień rozpocznie rundę wiosenną w 3 lidze gr. IV. Czarni Trześń postanowili powalczyć z wyżej notowanym rywalem. Mecz lepiej zaczął się dla podopiecznych Daniela Bartkowskiego, którzy już w 8. minucie objęli prowadzenie, a do siatki trafił Mateusz Kantor.

Beniaminek 4 ligi podkarpackiej nie zamierzał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat. Korona starała się przejąć inicjatywę, jednak Czarni nie dali się. Zespół z Trześni w 20. minucie doprowadził do wyrównania, a z gola cieszył się Marek Wójciak. Podopieczni Mateusza Doparta w kolejnych minutach toczyli wyrównany bój z wyżej notowanym rywalem.

Piłkarze Korony za wszelką cenę próbowali odzyskać prowadzenie, jednak Czarni skutecznie odpierali ataki zespołu z Rzeszowa. Pachniało niespodzianką, bowiem czas mijał, a na tablicy wyników nadal widniał remis. Ekipa z Załęża dwoiła się i troiła, ale ostatecznie dopięła swego i w 87. minucie strzelła na 2-1, a na listę strzelców wpisał się Paweł Piątek.

Czarni Trześń - Korona Rzeszów 1-2 (1-1)

0-1 Mateusz Kantor (8)
1-1 Marek Wójciak (20)
1-2 Paweł Piątek (87)